Президент Азербайджану Ільхам Алієв звинуватив Росію у спробі приховати свою роль у катастрофі літака Azerbaijan Airlines, виступивши з різким засудженням, яке сигналізує про зміну розстановки сил, що тривалий час дозволяла Москві володарювати над колишніми радянськими республіками. Про це пише The Wall Street Journal, аналізуючи події після авіакатастрофи пасажирського літака Embraer 190 авіакомпанії Azerbaijan Airlines (AZAL) поблизу Актау, унаслідок якої загинули 38 осіб, передають Патріоти України.
Алієв заявив, що Азербайджан висунув Кремлю умови, вимагаючи, щоб Росія взяла на себе відповідальність за причину катастрофи, надала компенсацію країні та сім'ям жертв, а також притягнула до відповідальності винних у збитті літака. Раніше російський диктатор у суботній телефонній розмові попросив вибачення перед азербайджанським лідером за «трагічний інцидент», що стався в російському повітряному просторі, але не став брати на себе відповідальність.
«У неділю Алієв заявив, що вибачень було недостатньо. У неділю лідери двох країн знову поговорили. Взаємні звинувачення являють собою одну з найбільших конфронтацій між Росією і лідерами колишніх радянських територій, з якими вона колись поводилася не більше ніж з підлеглими на своєму стратегічному задньому дворі», — пише WSJ. Також наголошується, що суперечка ілюструє ослаблення влади та впливу Москви в регіоні після її вторгнення в Україну.
У своїх висловлюваннях Алієв не виявив поваги та дипломатії, які були характерні для відносин Азербайджану з Росією. Обурення в Азербайджані через катастрофу літака демонструє ослаблення влади Росії в лавах її колишньої імперії та за її межами після війни проти України.
«Сварка з Азербайджаном показує втрату Москвою впливу ближче до дому», — наголошується в статті. А, оскільки вплив Москви слабшає, важелі контролю, якими володів Кремль, вислизають. Автор публікації також нагадує про зіпсовані відносини Росії з Вірменією. І у зв’язку з тим, що майбутнє відносин з Азербайджаном під питанням, Москва ризикує втратити виляння на Південному Кавказі. Водночас «зростаюча міць Туреччини в регіоні порушує статус-кво», особливо це стосується Азербайджану. Втрата Азербайджану Росією може зашкодити відносинам Москви з Туреччиною, вважають аналітики.
Українські безпілотники продовжують відігравати ключову роль у стримуванні наступу російської механізованої армії та можуть стати важливим чинником у звільненні окупованих територій під час контрнаступальних операцій Сил оборони. Про це йдеться в звіті...
На окупованих територіях Запорізької області зафіксовані етнічні конфлікти між військовослужбовцями РФ. Головне протистояння відбувається між росіянами та представниками кавказьких народів, передають Патріоти України з посиланням на Telegram-канал пар...