Вибори-вибори: "Голос" Вакарчука додав, Тимошенко обходить Порошенка, а Смешко "тоне" - битва рейтингів триває

Якщо вірити дослідженням Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка , оприлюдненого 18 червня, до парламенту можуть пройти партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщина", "Європейська солідарність" та "Голос". При цьому цифри кардинально різняться з тими, котрі оприлюднені американською соціологічною компанією Edison Research, зазначають Патріоти України.

Так от, якби вибори до Верховної Ради проходили найближчої неділі, то "Соціальний моніторинг" віддає партії президента Володимире Зеленського "Слуга народу" б 47,5% тих, хто визначився і буде голосувати,

На другому місці партія "Опозиційна платформа – За життя" Юрія Бойка та Віктора Медведчука, яку підтримали б зараз 11%.

ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко набирає 8,7%.

Партію екс-президента Петра Порошенка "Європейська солідарність" готові підтримати 8,3% опитаних.

Партія "Голос" Святослава Вакарчука також долає прохідний бар'єр – вона має 5,3% підтримки.

З урахуванням похибки вибірки також мають шанси подолати прохідний бар'єр у 5% партіЇ "Сила і честь" Ігоря Смешка та "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка.

В інших партій – менше 2,5% підтримки.

Рейтинг партій станом на 14 червня

Директор центру "Соціологічний моніторинг" Дмитро Дмитрук наголосив, що партія "Голос" наростила підтримку з 1% до понад 5% із моменту, коли Святослав Вакарчук оголосив про створення партії і похід на парламентські вибори.

Він також зазначив, що доволі стабільні показники у "Опозиційної платформи – За життя" та "Батьківщини", "Європейська солідарність" же потрохи втрачає рейтинг.

Партія "Слуга народу" лідирує по всіх регіонах.

Базовий регіон "Опозиційної платформи - За життя" – східний, у західному регіоні змагаються за друге місце партії "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос".

1707 опитаних підуть на голосування і голосували б так

Голосувати планують 83,3% опитаних.

Не голосуватимуть 12,1% респондентів.

Дмитрук зазначив, що базове дослідження ґрунтується на вибірці у понад 2000 респондентів.

Перша хвиля опитування була по 250 респондентів, та після розпуску Верховної Ради дослідження переформатували: тепер опитують по тисячі респондентів щотижня і з наближенням виборів будуть збільшувати вибірку і оновлювати дані частіше.

Наступного тижня будуть результати нової хвилі дослідження.

Для четвертої хвилі "ролінгу" (8-14 червня) було опитано 2100 респондентів віком від 18 років, метод – особисте інтерв’ю за стандартизованою анкетою. Стандартна помилка (відхилення) за даними для вибірки 2000 респондентів: +/- 1,2-2,2%.

Дуже бояться? Окупанти відмовляються від мобільних телефонів - стала відома причина

неділя, 6 квітень 2025, 23:40

Командування 14-го армійського корпусу збройних сил РФ наказало всім підрозділам у Херсонській області відмовитися від мобільного зв’язку. Від 15 квітня комунікація відбуватиметься винятково через провідний телефонний зв’язок. Про це повідомляє рух опо...

Росіяни заявили про захоплення Басівки на Сумщині, українські прикордонники прокоментували

неділя, 6 квітень 2025, 22:38

6 квітня міністерство оборони країни-агресора РФ заявило в Telegram, що їхні окупаційні війська нібито захопили село Басівка в Сумській області, передають Патріоти України. "Захоплення" Басівки нібито порушить постачання озброєння для ЗСУ через автошля...