Виглядає так, що план Трампа спрацював: ХАМАС заявив про безстрокове завершення війни проти Ізраїлю

ХАМАС оголосив про безстрокове завершення війни і початок постійного перемир’я з Ізраїлем. Про це заявив переговорник від угруповання Халіл аль-Хайя, передають Патріоти України з посиланням на Reuters.

Зазначається, що він виступив із першою промовою після досягнення угоди, в якій підтвердив її умови та заявив, що ХАМАС отримав від США гарантії завершення війни.

"Ми діяли відповідально щодо плану Трампа. Сьогодні ми оголошуємо про угоду щодо завершення війни, виведення (ізраїльських військ) зі Смуги та проведення обміну полоненими. Ми отримали гарантії від посередників і американців, що війна завершена безстроково", - сказав Халіл аль-Хайя.

Він також подякував країнам Близького Сходу, які були посередниками в досягненні домовленостей, - Єгипту, Катару й Туреччині, а також Ірану та Ємену.

Згідно з угодою, бойові дії припиняться, Ізраїль частково виведе війська з Гази, а ХАМАС звільнить усіх 48 заручників, яких він захопив під час нападу, що спричинив війну, в обмін на полонених, яких утримує Ізраїль. Очікується, що ХАМАС звільнить 20 живих заручників одночасно, через 72 години після початку перемир'я.

У свою чергу Ізраїль звільнить всіх ув’язнених палестинських жінок та дітей. Крім того, Ізраїль звільнить 250 палестинських в’язнів, засуджених до довічного ув’язнення, а також 1700 ув’язнених із Гази, заарештованих після вторгнення бойовиків угруповання 7 жовтня 2023 року.

Угруповання отримало гарантії від США, арабських посередників і Туреччини, що війна проти Гази завершена назавжди. Угода також передбачає відкриття прикордонного переходу Рафах у двох напрямках.

Нагадаємо, минулої ночі президент США Дональд Трамп заявив, що ХАМАС та Ізраїль досягли угоди щодо першого етапу припинення війни.

"Сьогодні ввечері...": Міністр фінансів США анонсував найбільший удар по Ірану і можливе скасування санкцій проти російської нафти через наслідки війни в Перській затоці (відео)

субота, 7 березень 2026, 7:00

Міністр фінансів США Скотт Бессент у п’ятницю, 6 березня, в ефірі FoxNews анонсував найбільший удар по Ірану і можливе скасування санкцій проти російської нафти, передають Патріоти України. "Сьогодні ввечері відбудеться наша найбільша бомбардувальна к...

На концерт Кобзона повертається аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 7 березня

субота, 7 березень 2026, 6:52

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 07.03.26 орієнтовно склали: