Депутат Держдуми РФ минулих скликань Ілля Пономарьов в інтерв'ю Radio NV розповів про зростання популярності ідеї створення ісламського халіфату на Кавказі. В ефірі Radio NV Пономарьов зазначив, що вв Дагестані співіснують багато різних народностей, які зараз об'єднує Росія, передають Патріоти України.
«Дагестан існує через те, що є зовнішній вплив, зовнішнє керівництво, яке стягує цих людей разом. Але альтернативна ідея — це ісламська ідея. У цієї групи Утро Дагестан кількість прихильників зростає просто на очах. Там уже це існувало, бо в Дагестані існувало салафітське, вахабітське підпілля. Вони вели озброєну боротьбу проти Москви, ФСБ на початку 2000-х років. Але потім [був] величезний тиск — хтось поїхав геть із країни, живе в Сирії, в Туреччині, в інших країнах світу. Але вони цю свою мрію про ісламський халіфат на Кавказі не відпустили. І ми зараз бачимо просто очевидно, що популярність цієї ідеї зростає», — розповів ексдепутат Держдуми.
За його словами, єврейські погроми на Кавказі свідчать про те, що «цей халіфат виглядатиме плюс-мінус так само, як і ХАМАС, Хезболла».
«Це буде достатньо радикальний ісламістський проєкт. Багато людей навіть опозиційних поглядів проти цього. Вони хочуть створювати там світський уряд, на зразок Ататюрка в Туреччині. Але чи це можливо? Тут є величезне питання. У певних республіках Кавказу, я вважаю, що це можливо, а в певних, як у Дагестані, є сумніви», — сказав Пономарьов.
Ексдепутат Держдуми РФ висловив думку, що майбутній російський уряд повинен буде ставитися з повагою до права народів на самовизначення «але вони також повинні взяти на себе обов’язок, що там не буде крові, спроб перегляду кордонів цих регіонів, не буде прикордонних конфліктів і всього такого».
«Тоді хай дагестанці живуть так, як вони хочуть жити. Якщо більшість населення скаже, що вони хочуть створювати ісламістський уряд, — це їхнє право», — підсумував він.
Увечері 29 жовтня в Махачкалі зібралися сотні людей через приліт рейсу Red Wings із Тель-Авіва, яким нібито прибули в Дагестан біженці з Ізраїлю.
Присутні люди перевіряли автівки, які виїжджали з території аеропорту, у пошуках громадян Ізраїлю, а потім прорвалися на його територію, зокрема на злітно-посадкові смуги.
За інформацією влади, постраждало близько 20 осіб, із них 10 було госпіталізовано, двоє перебувають у важкому стані.
Представниця російського МЗС Марія Захарова звинуватила Київ у «дестабілізації ситуації в Росії». Вона стверджує, що заворушення в аеропорту Махачкали — це наслідки «запланованої і здійсненої ззовні провокації».
Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков також заявив, що події в аеропорту Махачкали нібито є результатом «втручання ззовні, включно із зовнішнім інформаційним впливом» на тлі війни в Ізраїлі, розпочатої після вторгнення терористів ХАМАС.
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко відповів, що погроми в Дагестані є наслідками роботи російської пропаганди, яка десятиліттями культивує серед росіян ненависть до інших народів.
Раніше повідомлялося, що одразу в кількох регіонах Росії на Північному Кавказі відбулися антисемітські акції проти ізраїльських біженців, які нібито з’явилися в регіоні, та етнічних євреїв.
У Хасавюрті 28 жовтня місцеві жителі влаштували акцію протесту біля готелю Фламінго, в якому нібито оселилися біженці з Ізраїлю, а потім закидали готель камінням.
У Махачкалі та Черкеську відбулися антисемітські мітинги, а у столиці Кабардино-Балкарської республіки РФ Нальчику невідомі спалили єврейський культурний центр, який будували, закинувши туди палаючі покришки.
На Курському напрямку росіяни розстріляли українських військовополонених з 82-ї бригади ЗСУ. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, передають Патріоти України. "У соцмережах шириться відео ймовірного жорсто...
Різка риторика президента США Дональда Трампа щодо України викликана тим, що Київ не хоче йти на невигідні для себе умови закінчення війни, а також тим, що у Вашингтоні живуть ілюзіями, що зможуть зруйнувати дружбу Росії та Китаю. Таку думку в етері Ес...