За інформацією речника ПС ЗСУ Юрія Ігната, в України є приблизно п’ять різних проєктів ППО у розробці, і всі вони уже розгорнуті на полі бою.
У середу, 17 січня, вночі Україна вперше застосувала гібридну систему ППО проєкту FrankenSAM проти ворожих дронів, збивши іранський "шахед" за 9 кілометрів. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів речник Повітряних сил України Юрій Ігнат.
"Шахед" — це не проста ціль, хоча його вдалося збити на невеликій відстані. Загалом у FrankenSAM — невеликий радіус ураження. Втім, навіть до 15 кілометрів — це таки пристойна відстань. Це більше, ніж можуть дозволити собі зенітні гармати, такі як Gepard", — підкреслив Ігнат.
Речник Повітряних сил також зауважив, що чим більше в України буде таких систем, тим більше об'єктів вони зможуть прикривати поряд із Gepard, іншими зенітно-гарматними системами та мобільно-вогневими групами, які стають дедалі ефективнішими саме у збитті "шахедів".
За словами Юрія Ігната, проєкт зі створення FrankenSAM насправді започаткований вже давно, а теперь ці системи пройшли випробування у бойових умовах. Крім FrankenSAM, в України є приблизно п’ять різних проєктів у розробці, і всі вони уже розгорнуті на полі бою.
Крім представника ПС ЗСУ, про застосування української саморобної системи протиповітряної оборони повідомив на брифінгу у Давосі голова Мінстратегпрому Олександр Камишін. Він зазначив, що така розробка нових систем ППО потребує зазвичай кілька років, але в України немає часу чекати, тому й були створені з використанням західних ракет і установок радянського зразка такі саморобні системи.
Наразі відомо лише про три системи проєкту FrankenSAM: з ракетами AIM-9M на невідомій пусковій, з ракетами AIM-7/RIM-7 на ЗРК "Бук", а також ракети та пускові Patriot з українською РЛС.
Як стало відомо The New York Times, Україна спільно із США створили гібридну систему протиповітряної оборони, яка поєднує передові ракети класу "земля-повітря" західного зразка з модернізованими пусковими установками або радарами радянської епохи.
Випробування системи, яку назвали FrankenSAM, провели у жовтні 2023 року на ракетному полігоні Уайт-Сандс у Нью-Мексико і вже у листопаді вони були помічені в Україні.
Наразі, за інформацією NYT, представники американського оборонного відомства та інженери також випробовують, можливо, найпотужніший FrankenSAM: ракету Patriot і пускову станцію, яка працює зі старішими українськими радіолокаційними системами вітчизняного виробництва.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...