Вийшов зробити внучці чай і втратив всю сім'ю: Житель Ізюма розповів, як РФ авіаударом убила сімох його рідних

Житель звільненого від російських загарбників Ізюма на Харківщині Михайло Яцентюк пережив страшне горе. Авіаудар країни-агресора РФ убив усю його родину - дружину Наталю, тітку Зінаїду, дочку Ольгу, зятя Віталія, онуків - Діму, Олексія та Аріну. Чоловік вижив дивом, передають Патріоти України.

Про це він розповів "Фактам". Яцентюк разом із сім'єю на початку березня ховався у підвалі багатоповерхівки від бомбардувань РФ. Він вийшов із підвалу, щоб заварити чай для онуки. Якраз у той момент вибухнула бомба

"Ми всі разом були в підвалі. Вранці 9 березня ми з дружиною готували кашу. Всі разом поснідали, після чого моя трирічна внучка Аріна попросила: "Дідусю, дай, будь ласка, чаю". Я взяв термос і вийшов на сходовий майданчик. Дружина сказала : "Міша, я йду з тобою". Але вийти не встигла. Відбувся вибух. Мене відкинуло вибуховою хвилею, і не знаю, скільки часу провів непритомний – можливо, близько пів години. Коли прийшов до тями, виявив, що до пояса застряг у металевих сходах, які сам колись зварював", – розповів Яцентюк.З-під завалів бетонних блоків вибирався без допомоги протягом чотирьох годин. Досі Яцентюк шокований тим, яким чином вціліли його ноги, які привалило плитами.

"Мої ноги придавило бетонними блоками. Одну я якимось чином одразу зміг витягнути, а друга була притиснута, здавалося, намертво. Мене врятувала книга, яка застрягла між ногою та бетонною плитою. І те, що з бойлера на одному з верхніх поверхів почала текти вода. Книга швидко розмокла, я зміг її витягнути, після чого витяг і свою ногу. Потім ще довго намагався пролізти через бетонний блок, і таки зміг це зробити", – додав він.

Вибравшись, чоловік зрозумів, що сталося найстрашніше. Усю середню частину його багатоквартирного будинку було зруйновано, а підвал охопило полум'я.

"Коли я побачив, що трапилося з підвалом, де знаходилася моя сім'я, відразу все зрозумів. Вже не залишалося жодної надії – там все було завалено бетонними плитами. Я кілька разів покликав дружину: "Наташа!" У відповідь ні звуку. повірити, що це насправді сталося… Що вони всі загинули… Що немає ні дружини, ні дітей, ні онуків – нікого… Здавалося, що це не може бути правдою, що це якийсь страшний сон… Я кликав на допомогу. мій крик прийшла одна людина, але коли зверху знову почали падати плити, він швидко пішов. Я вибрався на вулицю. У двох спортивних штанях, у двох кофтах і босоніж. На вулиці мінус 10…" – розповів Яцентюк.

Наступні три дні він провів у сусіда на дачі. Через те, що там було холодно і доводилося спати практично на вулиці, застудив нирки. Але все це, як каже, було вже не важливо.Завали будинку почали розбирати наприкінці місяця, 30 березня. Чоловік був там день і ніч, сподіваючись знайти свою сім'ю.

"12 квітня знайшли дружину, доньку, зятя та бабусю. А 13-го вранці дістали онуків. Спочатку Дімку, потім Альошу та Аріну. Їх було складно впізнати, але я впізнав... Хлопці з похоронного бюро переносили їхні тіла на інший берег Сіверського Дінця: я хотів поховати їх на цвинтарі біля старшої доньки, яка померла від раку у 2014 році. Дружину та бабусю поховав окремо. А Олю з Віталіком та дітьми у загальній могилі. Ми зробили для них одну велику труну…" – зізнався мешканець Ізюма.

За його словами, донька із сім'єю жила не на Первомайській, у них була квартира в іншому місці. Але на початку березня діти приїхали до батьків. Вирішили, що краще триматись разом.

"Ми забрали до себе і 96-річну бабусю – рідну тітку моєї дружини. Зінаїда Василівна була абсолютно зі здоровим глуздом, могла ходити, сама спускалася до підвалу. Вона пам'ятала Другу світову і була в жаху від того, що тепер нас вбивають росіяни. За кілька днів до того, як усе це сталося, приїжджав мій син Сашко, він їхав до Черкас і хотів вивезти хоча б Олю з дітьми, Оля спочатку погодилася, але на ранок передумала. Саша поїхав, і зараз він єдиний з нашої родини, хто залишився живим", – розповів він.

Як відомо, того злощасного дня, 9 березня, у житловому комплексі на вулиці Першотравневій, 2 загинули 52 людини. Це майже половина мешканців будинку. В одну мить не стало цілих сімей, у тому числі Яцентюків та ще двох – Кравченка та Столпакових.

"Так трапилося, що, коли почалася війна, з нашого будинку на Первомайській не виїжджали, а скоріше навпаки – до нього приїжджали люди. Тому й вийшло, що загинули цілі сім'ї, по кілька поколінь... Ми точно знаємо, що під завалами опинилися 52 особи Але сімох з них ми так і не знайшли. Багато з тих, кого знаходили, неможливо було впізнати Ми впізнавали людей за номерами телефонів – якщо знаходили поряд телефон, переставляли сім-карту, дзвонили сусідам, визначався номер – і ми дізнавалися, що це за людина", – згадав Яцентюк.

Він розповів, що одну жінку впізнав за знайденими у неї ключами. "Знайшов двері, до яких вони підходять, і зрозумів, що це наша сусідка Людмила... Миколу Федорченка впізнали за знайденим у нього паспортом. Сусіда Миколу Рибалко ми знайшли в обіймах з його дружиною Оленою. Вони дуже любили один одного, розписалися незадовго до війни. Так і загинули разом, обійнявшись... Найстрашніше було впізнавати дітей... Дівчаток із родини Столпакових... Моїх онуків і онуку... Аріні було три. … Я досі не знаю, чому і навіщо саме я залишився живим, і як тепер жити далі", – поділився Яцентюк.

Ракети Ізраїля пробилися до головної підземної цілі? В Ірані зафіксували витік радіації

субота, 14 червень 2025, 3:56

Сховища ядерних матеріалів для атомної зброї Ірану розташовані за десятками, чи навіть сотнями метрів скельних порід. В результаті ізраїльських ударів по Ірану на ядерному об'єкті в Натанзі було виявлено витік радіоактивних речовин. Про це повідомляє К...

Провели "операцію обману". Ізраїль намагався переконати Іран через медіа, що атаки не буде

п’ятниця, 13 червень 2025, 23:40

За кілька днів до проведення операції "Висхідний лев" Ізраїль запустив інформаційну кампанію, яка мала на меті переконати Іран, що атаки на нього не планується. Про це телеканалу CNN розповів неназваний ізраїльський чиновник, передають Патріоти України...