Вихлестаємо "Вербою" російських агресорів: Українська армія взяла на озброєння вдосконалені "Гради"

Збройні сили України прийняли на озброєння модернізовану реактивну система залпового вогню БМ-21У "Град" (ДКР "Верба/1), розробки Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова, повідомляють Патріоти України з посиланням на повідомлення Укроборонпрому

Вказується, що цифрові системи "Верби" дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та перезаряджання в автоматичному режимі.

Боєкомплект "Верби" складається з 40-ка 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Натомість перезарядка повного пакета займає лише 5 хвилин.

За словами директора Харківського конструкторського бюро Якова Мормила, час на підготовку залпу "Верби" вдалося скоротити у 5 разів у порівнянні "Градами", на базі яких вона була розроблена.

Дослівно: "Якщо боєкомплект "Граду" перезаряджали вручну декілька військовослужбовців – вага одного снаряда в середньому становить понад 60 кг, – то "Верба" є повністю автоматизованою. Це значно підвищує ефективність виконання бойового завдання".

"Молоко" чи пальне? У Криму зафіксували незвичне маскування російської техніки

субота, 27 червень 2026, 22:45

В анексованому Криму російські військові почали використовувати нові способи маскування бензовозів, намагаючись убезпечити їх від атак українських безпілотників. За даними українських партизанських рухів, паливні цистерни перефарбовують у яскраві коль...

Логістика РФ до Криму тріщить - переправа не працює, вантажівки під ударами

субота, 27 червень 2026, 21:35

Російські війська стикаються з дедалі більшими труднощами із забезпеченням логістики до тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляють активісти руху «Жовта Стрічка», передають Патріоти України. За їхніми даними, після ураження поромної інфраструктур...