Українські виробники дронів вирішили проблему із забезпеченням акумуляторами, але зіткнулися зі складнощами із забезпеченням виробничих ліній компонентами для складання двигунів. Про це інформує The Economist 12 червня, передають Патріоти України.
Нарощування виробництва дронів в Україні продемонструвало проблему, пов'язану з домінуванням Китаю в цій сфері, ідеться у статті. Зазначають, що оскільки саме Китай здебільшого виробляє і постачає батареї та двигуни, то з ним ведуть торгівлю обидві сторони.
Як розповів виданню представник фірми з виробництва дронів, розташованої біля Києва, більшість із них сконструйовано з дешевих, легкодоступних і простих у збиранні деталей. Водночас наголошують, що більшість українських безпілотників – це одноразові "камікадзе" малої дальності, які пролітають лише кілька кілометрів, перш ніж вибухнути. Журналісти пишуть, що цими характеристиками вони більше схожі на боєприпаси, ніж на літаки. Вони зауважили, що батареї деяких із них зберігають лише 77 ват-годин енергії порівняно з 20–100 тис. ват-годин, які зазвичай використовують в електронних автомобілях.
Автори матеріалу додають, що виробничі лінії стали менш гнучкими через високотехнологічний характер сучасного виробництва.
Китай зблизився з Росією, тому українські виробники безпілотників кажуть, що їхні старі китайські постачальники не так охоче йдуть на співпрацю, наголошує ЗМІ. Деякі з них тепер імпортують елементи живлення з Південної Кореї та збирають власні комплекти, уточнює медіа.
Представник однієї з українських компаній, яка працює над створенням власних акумуляторів, розповів виданню, що складання батарей в Україні обходиться лише трохи дорожче, ніж купівля їх за кордоном. Компанія Wild Hornets продає свої батареї для простих дронів по $90 за штуку.
Але українські фірми вже зараз виявляють, що найгостріший дефіцит – це двигуни, а не батареї, додали у статті. Зазначають, що їм потрібні магнітні компоненти, що містять рідкісноземельні метали, які виробляють і переробляють у Китаї.
Рішенням проблеми називають збільшення обсягів перероблення мінералів, а не нарощування виробництва, резюмує The Economist.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...