Винищувачі ВПС Британії вперше за 80 років перекидають у цивільні аеропорти через дії Росії

Винищувачі Королівських ВПС Великобританії перебазується в цивільні аеропорти вперше з часів Другої світової війни у зв'язку з посиленням напруженості у відносинах з Росією, передають Патріоти України.

Концепція, названа Agile Combat Employment (ACE), розроблялася більше року і в першу чергу призначалася для використання в потенційних гарячих точках по всьому світу, таких як Індо-Тихоокеанський регіон, Близький Схід або навіть східні фланги НАТО в Європі.

За даними високопоставлених джерел видання, повномасштабне вторгнення Росії в Україну і побоювання подальшої війни за участю НАТО призвели до того, що тепер програма Ace прискорена і поширена на територію Великобританії.

Вперше з моменту оголошення Британією війни Німеччини в 1939 році Королівські ВПС розробляють плани з розосередження винищувачів в різних частинах країни.

Мета полягає в тому, щоб гарантувати, що елементи сил швидкого реагування витримають прямі атаки на їх бази. Винищувачі Eurofighter Typhoon, що базуються в Мораї, захищають північний сектор Великобританії, а винищувачі Coningsby в Лінкольнширі - південний сектор. Однак інші бойові винищувачі і більші літаки також будуть перебазуватися під час "неминучої кризи".

Королівські ВПС також забезпечуватимуть регіональні аеропорти достатньою кількістю палива і матеріалів, щоб винищувачі могли приземлятися там і проводити швидкі "оперативні розвороти", перш ніж знову злітати.

Не "сторгувались"? Резніков поки що залишається. Кадрових змін в обороні цього тижня не буде, - Арахамія

понеділок, 6 лютий 2023, 11:30

Олексій Резніков поки залишається на посаді міністра оборони України. Про це в Telegram написав очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, передають Патріоти України. "Очікуємо призначення очільників МВС і СБУ. Кадрові зміни в сфері оборони про...

Російських строковиків змушують підписувати контракти і їхати на війну - хто не згодний, застосовують тортури

понеділок, 6 лютий 2023, 11:28

У Росії солдатів строкової служби змушують підписувати контракти зі збройними силами Російської Федерації та їхати воювати проти України. Тих, хто відмовляється від "пропозиції", катують та створюють для них нестерпні умови, передають Патріоти України...