Винищувачі ВПС Британії вперше за 80 років перекидають у цивільні аеропорти через дії Росії

Винищувачі Королівських ВПС Великобританії перебазується в цивільні аеропорти вперше з часів Другої світової війни у зв'язку з посиленням напруженості у відносинах з Росією, передають Патріоти України.

Концепція, названа Agile Combat Employment (ACE), розроблялася більше року і в першу чергу призначалася для використання в потенційних гарячих точках по всьому світу, таких як Індо-Тихоокеанський регіон, Близький Схід або навіть східні фланги НАТО в Європі.

За даними високопоставлених джерел видання, повномасштабне вторгнення Росії в Україну і побоювання подальшої війни за участю НАТО призвели до того, що тепер програма Ace прискорена і поширена на територію Великобританії.

Вперше з моменту оголошення Британією війни Німеччини в 1939 році Королівські ВПС розробляють плани з розосередження винищувачів в різних частинах країни.

Мета полягає в тому, щоб гарантувати, що елементи сил швидкого реагування витримають прямі атаки на їх бази. Винищувачі Eurofighter Typhoon, що базуються в Мораї, захищають північний сектор Великобританії, а винищувачі Coningsby в Лінкольнширі - південний сектор. Однак інші бойові винищувачі і більші літаки також будуть перебазуватися під час "неминучої кризи".

Королівські ВПС також забезпечуватимуть регіональні аеропорти достатньою кількістю палива і матеріалів, щоб винищувачі могли приземлятися там і проводити швидкі "оперативні розвороти", перш ніж знову злітати.

Зеленський емоційно відповів на натяки щодо причетності України до вибухів на "Північному потоці"

четвер, 8 червень 2023, 12:00

Президент України Володимир Зеленський заперечує причетність України до серії підводних вибухів на газопроводі Nord Stream у вересні 2022 року. Про це повідомляє Politico, президент емоційно відреагував на запитання щодо причетності України до підриву ...

"Згорнули без шуму і пилюки": ООН закрила розслідування вбивства азовців в Оленівці

четвер, 8 червень 2023, 11:29

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував роботу ООН, згадавши теракт в Оленівці та роботу "зернової угоди". З його слів, особливого результату роботи організації немає. Про це він сказав в етері Сніданок з "1+1", передають Патріоти...