Випрацьовуються нові тактики: Як ЗСУ збивають запущені Росією іранські бойові безпілотники

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, як українські військові збивають іранські дрони різних модифікацій, запущені Росією.

Пряма мова: "Передовсім давайте про день вчорашній, бо він став знаковим у використанні цих (іранських – ред. ) БПЛА… річ не йде про якісь особливі успіхи дронів-камікадзе "Шахід-136". Вчора близько 10 цих БПЛА було випущено по Дніпропетровщині та Одещині. 8 БПЛА ("Шахідів" – ред.) збито різними підрозділами: тобто і Повітряними силами (6), ВМС (2) і згодом стало відомо про збиття ударного безпілотника "Mahajer-6" – зовсім інший тип БПЛА, більший, ніж "Байрактар", і такий, що має на озброєнні ударні ракети, бомби, які можуть вражати цілі, зараз у пріоритеті саме ці кадри.

Вчора ще збито Повітряними силами СУ-25 і вертоліт Мі-8.

Все-таки вони (іранські дрони – ред.) збиваються різними засобами…

Ми і весь світ стали свідками, як стріляла вся Одеса з усього стрілкового озброєння, тільки помітивши ці дрони, - вони мають відносно невелику швидкість (120 км/год), мають характерний звук такого голосного мотоцикла, тому ціль можна бачити (і чути).

Завдання у тому, що його треба вміти збивати і з крупнокаліберного кулемета…"

Як зазначив речник ПС ЗСУ, "ціль все-таки видима на наших радарах, тому, якщо будуть застосовуватися всі види озброєння… тому це новий тип озброєння, новий виклик, нові обходи його збиття".

На його думку, все-таки більш страшна зброя – це ракети.

За словами Ігната, Україна була атакована іранськими дронами або з Криму, або з Херсонської області (за словами виробника, ці БПЛА можна запускати з відстані 2 тис. км – ред.).


Бої на Таврійському напрямку: Генерал Тарнавський розповів про втрати окупантів

субота, 30 вересень 2023, 23:52

На Таврійському напрямку триває бойова робота Сил оборони. За останню добу втрати окупаційних військ РФ склали 248 осіб, з яких 84 – безповоротні. Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія", бригадний генерал Олекс...

Загроза дефіциту озброєнь на фронті: Конгрес ухвалив держбюджет США без допомоги Україні у 6 млрд доларів

субота, 30 вересень 2023, 23:30

Палата представників Конгрессу США схвалила тимчасове фінансування уряду, що дозволить уникнути так званого шатдауну. Про це повідомила The Washington Post у суботу, 30 вересня. Вказано, що о Палата представників ухвалила резолюцію про продовження терм...