Вирахувати б це з "фахових" судей та прокурорів: ​Обвинувачена в сепаратизмі Штепа за рішенням ЄСПЛ отримала від України фінансову компенсацію

Екс-мер Слов'янська Неля Штепа, обвинувачувана у посяганні на територіальну цілісність, недоторканність України та створення терористичної групи, отримала 3 тис. 600 євро компенсації з бюджету України за рішенням Європейського суду з прав людини. Про це повідомив адвокат Штепи Олександр Шадрін, зазначають Патріоти України.

Захисник зазначив, що Штепа вже фактично отримала за рішенням ЄСПЛ 3 тис. 600 євро компенсації. «ЄСПЛ побачив у діях української правоохоронної та судової системи щодо Штепи порушення права на свободу та на справедливий судовий розгляд», - заявив Шадрін.

«Тривале перебування під вартою та порушення розумних строків розгляду справи стало підставою для ЄСПЛ винести це рішення», - зазначив адвокат.

Він також додав, що «під вартою Штепа перебувала майже 3 роки, а вироку по ній немає і до сьогодні - справа розглядається в Орджонікідзевському райсуді Харкова».

Як відомо, під час окупації Слов'янська Штепа підтримала загарбників. Українські правоохоронці затримали її у липні 2014 року. Штепу обвинувачують в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України. Справу Штепи передавали до декількох судів, востаннє – до Орджонікідзевського райсуду Харкова, справу досі не почали розглядати. 24 жовтня Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну у тримісячний термін виплатити 3,6 тис. євро Штепі.

Джерело: УНІАН

Хіти тижня. "Невдоволення українців зростає", - економіст

четвер, 27 лютий 2020, 0:10

"Вже 53% українців вважає, що Україна рухається не в тому напрямку, стрімко зростає показник невдоволення", - пише у своєму блозі Володимир Компанієць, передають Патріоти України, і продовжує:. "Кількість українців, які вважають, що справи в Україні ро...

Хіти тижня. Жертва коронавірусу: В Україні постраждав високопосадовець

середа, 26 лютий 2020, 23:55

Центральна влада не задумуючись над профілактикою розповсюдження паніки і навіть підігравши страхам населення покаранням зараженими опонентам у Конча-Заспі, тепер рубає голови рідним "слугам". "У зв’язку з ситуацією, що виникла на Тернопільщині через е...