Вирішує багато завдань у бою: Експерт розповів, який винищувач міг би найбільше допомогти ЗСУ

Вже кілька місяців тривають обговорення постачання західними партнерами літаків Україні. Для нашого війська з усіх машин, які є на озброєнні у країн Заходу, найоптимальнішим є F-15 - американський всепогодний тактичний винищувач четвертого покоління. Про це "24 каналу" розповів військовий експерт та головний редактор військового порталу Defense Express Олег Катков, передають Патріоти України.

Він зазначив, що це найкращий варіант для ЗСУ, хоча і дорогий. Катков пояснив, що навіть один такий важкий літак із максимальною польотною вагою у понад 36 тонн може вирішити дуже багато завдань на полі бою.

Крім того, розглядається й інший варіант – шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління Gripen. За словами експерта, це найлегший літак такого класу, крім того, у нього вкрай обмежені бойові можливості.

Під час виборі літака, каже він, варто оцінювати вартість його експлуатації, бо в майбутньому всю зброю, яку нам надають, Україна буде повинна обслуговувати сама. За різними даними, одна година польоту Gripen коштує від 5 до 8 тисяч доларів, а F-15 – 30 тисяч доларів і більше.

Найважливішим же є життєвий цикл літака, а Gripen – це "той борт, від якого всі відмовляються", зазначив Катков. "За таких умов, найкращим варіантом є або F-15 або F-16, перший має величезну бойову ефективність, як і величезну вартість в експлуатації", – резюмував він.

"Горить-палає": Українські артилеристи показали, як знищують непрошених гостей - ефектне відео

субота, 3 червень 2023, 21:31

Українські захисники щодня завдають незворотних втрат ворогу. Нещодавно наші артилеристи показали, як нищать "непроханих гостей", передають Патріоти України. Ефектне відео з'явилося у Telegram. На ньому представлено роботу артилеристів 406-ї ОАБр ім. ...

Легіон "Свобода Росії" запропонував жителям Бєлгородщини евакуацію в Україну, щоб врятувати життя від варварських обстрілів армії путіна

субота, 3 червень 2023, 21:28

Російський добровольчий корпус і легіон "Свобода Росії" запропонували місцевим Бєлгородської області РФ евакуюватися в Україну. . "Путінські військові продовжують хаотичний обстріл Бєлгородщини. Намагаючись хоч якось завдати удару по наших силах, ворог...