Виснаження РФ у битві за Сєвєродонецьк дозволить ЗСУ розпочати великий контрнаступ, - ISW

Російські війська зосередили набагато більшу частку своїх наступальних бойових сил для взяття Сєвєродонецька, ніж ЗСУ. Це загрожує наступу окупантів "захлинутися". Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України.

Тоді як ЗСУ отримують, хоч і повільно, припаси і техніку від своїх союзників, у росіян з'являється все більше ознак спалювання наявних резервів в людях і техніці.

Аналітики наводять як приклад повідомлення української розвідки про існуючу заборону на вивезення з поля бою поранених російських солдатів. Крім того, про значні проблеми в комунікації командної ланки і солдатів говорять самі підконтрольні ФСБ "блогери".

Все це загрожує серйозно підірвати і без того низький бойовий дух армії РФ, послабивши її до межі. Водночас зниження професіоналізму російських офіцерів може надати українським силам нові можливості.

"Якщо російські війська, що застрягли на другорядних напрямках, втратять волю до бою, оскільки битва за Сєвєродонецьк поглинає більшу частину доступної російської наступальної бойової потужності, в України може з'явитися шанс почати серйозні контрнаступи з хорошими шансами на успіх", - йдеться у звіті.

Нинішня модель російських операцій створює серйозні уразливості, які Київ, ймовірно, спробує використати, констатують аналітики.

Є одна умова: ЗСУ здатні дістатися Херсона та відкинути війська РФ подалі від Харкова, - Волкер

вівторок, 28 червень 2022, 6:44

Колишній спецпредставник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки з питань України вважає, що українські військові здатні дістатися до Херсона та звільнити території навколо Миколаєва та Харкова. Збройним силам України невдовзі вдасться досягт...

Кремль попередили щодо ескалації навколо Калінінградської області: “Ми захищатимемо кожен дюйм Литви та інших країн Балтії", - генсек НАТО

вівторок, 28 червень 2022, 6:40

НАТО воюватиме "за кожен дюйм" території членів Альянсу, якщо Росія вторгнеться до країн Балтії. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передають Патріоти України. Він відповів на питання журналіста щодо реакції НАТО на можливе вторг...