Рада безпеки ООН на засіданні 20 травня відмовилася розглядати на вимогу Росії прийнятий в Україні закон про забезпечення функціонування української мови як державної, зазначають Патріоти України. Рішення про відмову розглядати питання було прийнято на початку засідання.
"Ми шкодуємо про те, що голова не прислухався до прохання шести делегацій відкласти це засідання. Ми закликаємо членів Ради безпеки проголосувати проти проведення цього засідання", - заявив постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатра.
Він зазначив, що це питання потрібно розглядати в контексті припинення вогню, виведення важких озброєнь, повернення влади України в окуповані райони Донбасу, виведення іноземних військ і розпуску незаконних збройних формувань на цій території.
Ініціативу Росії підтримали 5 країн (Росія, Китай, ПАР, Домініканська республіка та Екваторіальна Гвінея), 6 проголосували проти (США, Франція, Великобританія, Німеччина, Бельгія і Польща), 4 держави утрималися.
Представник РФ Василь Небензя заявив в свою чергу, що закон про мову нібито порушує дух і букву Мінських домовленостей.
Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада прийняла закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 15 травня президент Петро Порошенко поставив підпис під законопроектом.
Закон зміцнює позицію української мови в державному управлінні, сфері послуг, освіті та ЗМІ. Передбачена відповідальність посадових осіб за незнання мови, але вона буде діяти тільки через три роки з дати прийняття закону. При цьому закон не обмежує особистого спілкування на всіх мовах і вільного вживання мов національних меншин.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 03.04.25 орієнтовно склали:
Російська рієлторка запропонувала спосіб, з яким легко і швидко можна заробити на квартиру. Вона називає це «бізнес-планом». Відповідне відео опублікували в Telegram-каналі "Бутусов Плюс", передають Патріоти України. . Про «схему», як легко та швидко ...