"Вже економлять": Злий Одесит зробив припущення, скільки у росіян залишилось ракет

Розмови про те, що у Росії закінчуються ракети тривають уже давно, однак країна-агресорка не припиняє завдавати ударів по мирних українських містах, а останнім часом навіть збільшила їх частоту. У Росії й справді вичерпуються ресурси, однак на ділі це не так помітно, адже зараз окупанти почали використовувати переважно старі радянські ракети замість "Калібрів" та "Іскандерів", якими гатили по Україні на початку повномасштабного вторгнення. Про це розказав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко (Злий Одесит), передають Патріоти України.

Мова йде про такі ракети як Х-22, Х-59, Х-555 та навіть П-800 "Онікс", які першочергово є протикорабельними. Крім того, зараз росіяни переналаштовують свої ракетні комплекси С-300 та С-400, щоб вони могли завдавати ударів по поверхні.

"Тобто їм не вистачає вогневого потенціалу, вони якось намагаються вийти з ситуації. Та ми повинні розуміти, що окрім сучасних ракет, які вони використовують все менше, у них є великий запас саме радянських ракет, які вони виробляли десятиріччями", – пояснив Коваленко.

До прикладу, ракети Х-22 почали виготовляти ще у 1960-х роках. На початок повномасштабної війни у Росії було близько 1000 таких ракет. Не всі їх можна використовувати, адже умов належного зберігання цієї зброї дотримувалися погано. Але й попри це, в окупантів їх ще дуже багато.

Також в арсеналі країни-агресорки є інші радянські ракети – Х-25. Вони мають малу дальність, однак їх загарбники можуть використовувати, щоб бити по прикордонних територіях. А цих ракет станом на 24 лютого у Росії було майже 20 тисяч одиниць.

Коваленко зауважив, що активне використання ворогом застарілих ракет, не означає, що сучасних вже зовсім немає. Вони є, але їх набагато менше, ніж у лютому та березні, тож росіяни їх економлять.

"Дуже серйозний дефіцит саме зараз з крилатими ракетами "Калібр", Х-101 та іншими. Я вважаю, що це 10 – 20% від того потенціалу який був, тобто близько 100 одиниць", – розповів Коваленко.

Джерело: 24 канал

Дехто тепер вимагає його відставки: Конгресмен США ввімкнув пожежну сигналізацію під час голосування за тимчасовий бюджет

неділя, 1 жовтень 2023, 23:43

Представник Демократичної партії США Джамал Боумен ввімкнув пожежну сигналізацію в Капітолії, коли парламентарі намагалася затримати голосування за тимчасовий бюджет США. Це призвело до евакуації, після чого поліція розпочала розслідування. Про це пові...

"Софт в них має бути, як в печерних людей": Microsoft припинив продовжувати ліцензії для російських компаній

неділя, 1 жовтень 2023, 23:15

З 30 вересня Microsoft більше не продовжує ліцензії на свій софт для російських компаній - вони не зможуть відновити наявні підписки на корпоративні сервіси. Про це пише керівник офісу президента Андрій Єрмак, передають Патріоти України. Він зазначив, ...