Вже наступного тижня: ЄС відмовиться від спрощеної видачі віз росіянам, - Financial Times

Міністри закордонних справ Євросоюзу мають намір підтримати призупинення дії угоди ЄС про спрощення візового режиму з Росією, щоб обмежити кількість виданих віз росіянам, інформують Патріоти України.

Як повідомляє Financial Times із посиланням на три джерела, які брали участь у переговорах, це рішення голови МЗС країн ЄС планують ухвалити на дводенній зустрічі в Празі, яка почнеться у вівторок.

"Російським туристам недоречно гуляти нашими містами, нашими пристанями. Ми повинні послати сигнал населенню Росії, що ця війна неприпустима, вона неприйнятна", — сказав один із високопосадовців ЄС.

Розрив угоди від 2007 року усуне преференційний режим для росіян при подачі заяви на отримання всіх віз ЄС, вимагатиме більше документів, зробить їх дорожчими й значно збільшить час очікування.

"Ми перебуваємо у винятковій ситуації, і вона вимагає виняткових кроків. Ми хочемо вийти за рамки призупинення спрощення візового режиму", - сказав високопосадовець ЄС, додавши, що до кінця року можуть бути внесені більш глибокі зміни.

Однак, зазначає FT, у ЄС немає єдиної думки про додаткові заходи, які міг би вжити Брюссель, серед яких - скорочення кількості віз ЄС, що видаються росіянам, або повне припинення їхньої видачі, а також такі пропозиції, як поширення будь-якої заборони на громадян Білорусі, яка підтримала вторгнення в Україну.

Фінляндія, Польща і країни Балтії, що межують із Росією, заявили, що готові припинити в'їзд росіян із туристичними візами на свою територію, пославшись на виключення з Шенгенської угоди, пов'язані з національною безпекою.

"Я дуже сподіваюся знайти спільне європейське рішення про те, як значно обмежити потоки російських туристів до Європи", — сказав міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, назвавши угоду всіх країн ЄС "найбільш стійкою і юридично правильною".

"Якщо спільне рішення не буде знайдено, ми не виключаємо регіональної угоди між країнами, що найбільше постраждали від величезних потоків російських туристів, котрі зловживають європейською гостинністю", — додав литовський дипломат.

Перевдягаються у форму ЗСУ: Окупанти намагаються прорватися на Таврійському напрямку - речник сил оборони

неділя, 24 вересень 2023, 16:02

Збройні сили України фіксують випадки, коли росіяни перевдягаються в українську військову форму і у такому вигляді ведуть бойові дії. Ворог намагається наступати на Таврійському напрямку. Про це повідомив в ефірі телемарафону "Єдині новини" поінформува...

"Жодні протестувальники не штурмували будівлю уряду": Вірменія звинуватила росЗМІ у веденні гібридної війни

неділя, 24 вересень 2023, 15:15

Керівник апарату прем'єр-міністра Вірменії Араїк Арутюнян звинуватив російські ЗМІ у розв’язанні гібридної війни проти Вірменії. Про це посадовець написав на своїй Facebook-сторінці, передають Патріоти України. «Здається, у гібридній війні, розв’язаній...