Попри впевнені заяви Кремля про економічну стабільність, ситуація всередині країни швидко погіршується. Російська економіка, насправді, перебуває у дедалі більш хиткому стані — через військові витрати, міжнародні санкції та сумнівну державну статистику. Про це йдеться в аналітичному звіті для міністрів фінансів ЄС, повідомляє агентство Reuters, передають Патріоти України.
Експерти Стокгольмського інституту економіки перехідного періоду (SITE) підготували документ, в якому вони наголошують, що поточна фінансова модель РФ тримається лише завдяки короткостроковим вливанням у військово-промисловий комплекс, але така підтримка не має довгострокової перспективи.
«Воєнні фіскальні стимули дають тимчасовий ефект, але базуються на непрозорому фінансуванні, викривленому розподілі ресурсів і виснаженні резервів. У перспективі така система просто не витримає», — йдеться у звіті.
Економічна реальність РФ значно відрізняється від тієї, яку малює офіційна статистика. Наприклад, Кремль стверджує, що у 2024 році ВВП країни зріс на 4,3%. Проте, як пояснює директор SITE Торбйорн Бекер, ці цифри не можна вважати об’єктивними: російська влада ймовірно занижує рівень інфляції, щоб штучно покращити показники зростання.
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Євросоюз уже схвалив 16 пакетів санкцій. Подібні обмеження ввели також США, Велика Британія, Канада та Японія. Вони істотно вдарили по ключових джерелах доходу російського бюджету — експорті нафти, газу та вугілля.
Водночас витрати Кремля на війну лише зростають. Це ще більше підриває бюджетну стабільність країни, стверджують аналітики. Хоча офіційно Москва повідомляє про бюджетний дефіцит на рівні 2% ВВП, SITE припускає, що реальні показники можуть бути вдвічі гіршими. Частину витрат на війну Росія просто «ховає» через банківську систему, не відображаючи їх у публічній статистиці.
Єврокомісар з економіки Валдіс Домбровскіс уже підтвердив, що Єврокомісія поділяє висновки експертів. За його словами, справжній стан економіки РФ набагато гірший, ніж це намагаються показати офіційні дані.
Тбіліський міський суд відправив під варту колишнього міністра оборони Грузії у 2004–2006 роках Іраклі Окруашвілі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на грузинську «Радіо Свободу». Окруашвілі звинуватили у невиконанні вимоги тимчасової с...
У 2024 році Заслужений юрист України Михайло Теплюк отримав найвищу зарплату серед працівників парламенту – 3,2 млн грн (тут і далі зарплати вказуються без відрахування податку та військового збору). Він обіймає посаду заступника керівника Апарату Верх...