
Петер Сіярто заявив, що Єврокомісія "хотіла шантажувати дві миролюбні країни, які відмовилися від постачання зброї"
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто звинуватив Єврокомісію в організації зупинки постачання російської нафти через територію України, передають Патріоти України з посиланням на АР.
Єврокомісія начебто "нічого не зробила за тиждень", відколи Будапешт і Братислава звернулися до неї з проханням втрутитися в нафтову суперечку.
"Попри загрозу енергетичній безпеці двох країн-членів ЄС... Брюссель зберігає мовчання... Всю справу придумали не в Києві, а в Брюсселі, і не український уряд, а Єврокомісія хотіла шантажувати дві миролюбні країни, які відмовилися від постачання зброї", - написав він.
Угорський міністр заявляє, що Урсула фон дер Ляєн мусить нібито відзвітувати Будапешту про те, чи просив Брюссель у Києва заборону на транзит нафти.
"Європейська комісія і президент Урсула фон дер Ляєн особисто повинні негайно розповісти: чи просив Брюссель Київ заборонити постачання нафти? І якщо ні, то чому Єврокомісія не вживає жодних заходів вже більше тижня?" , - обурюється Сіярто.
Нагадаємо, керівник апарату Орбана Гергей Гуляш заявив, що блокування поставок компанії Лукойл може призвести до дефіциту палива, але наполягав на тому, що "немає причин для паніки", оскільки Угорщина все ще має резерви.
Росія веде переговори з Казахстаном про імпорт 50 тисяч тонн бензину АІ-92, щоб зменшити внутрішній дефіцит, спричинений ударами українських дронів по НПЗ, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. За даними Reuters, станом на кінець червня з...
За результатами опитування інститутом IBRiS на замовлення Radio ZET, 59,7% поляків не підтримують вступ України до Європейського Союзу. Водночас 35,4% респондентів висловилися за членство України в блоці, найвищий рівень підтримки зафіксували серед виб...