Суд скасував цілодобовий домашній арешт митрополиту Української православної церкви Московського патріархату Феодосію (Снігірьову). Його підозрюють у запереченні збройної агресії РФ та поширенні закликів до міжконфесійної ворожнечі. Про це повідомила пресслужба Черкаської єпархії УПЦ МП, передають Патріоти України.
Суд скасував митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію (Снігірьову) цілодобовий домашній арешт, залишивши лише нічний. В УПЦ МП зауважили, що тепер священик зможе служити у храмах єпархії та України. Одразу після суду митрополит разом з вірянами вирушив служити подячний молебень у кафедральному соборі на честь Архістратига Михаїла.
На початку 2023 року священик отримав підозру у запереченні збройної агресії РФ та поширенні закликів до міжконфесійної ворожнечі, тоді йому присудили і домашній арешт, повідомляла Служба безпеки України.
Правоохоронці зауважують, що на домашньому арешті митрополит продовжив публічно розпалювати релігійну ненависть у відео, які публікували на YouTube-каналі сайту Черкаської єпархії УПЦ МП.
«Однак це не зупинило клірика, і у власній домівці він почав записувати провокативні відео, в яких повторював кремлівські наративи про релігійні громади в Україні», – зауважує СБУ.
За даними слідства, у відеозверненнях митрополит зневажливо висловлювався про вірян та священнослужителів інших конфесій та намагався дискредитувати правоохоронців, які проводили безпекові заходи в релігійних громадах області.
На підставі цього священику повідомили про ще одну підозру в порушенні рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчиненому службовою особою повторно. Найбільше покарання, що загрожує митрополиту за усіма звинуваченнями, – до восьми років тюрми з конфіскацією майна.
Політолог Олег Саакян в етері телеканалу "Еспресо" зазначив, що, ймовірно, США перейдуть до формату крапельної підтримки України та поступового дистанціювання від російсько-української війни, передають Патріоти України. "Заява Віткоффа означає, що Трам...
Угода про надра між Україною та США не призведе до запуску видобутку щонайменше протягом десяти років і потребуватиме значних інвестицій з боку приватного сектору. Про це повідомляє газета Financial Times, передають Патріоти України. Угода має на меті ...