
Російські окупанти у Вовчанську беруть місцевих мешканців у полон, після чого утримують їх у підвалах, щоб використати як живий щит. Про це в етері національного телемарафону повідомив керівник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов, передають Патріоти України.
Він зауважив на тому, що полонених українців противник утримує у підвалі, щоб використовувати у ролі живого щита – за попередніми даними, це близько 35-40 осіб, хоч він і зауважує, що кількість може зростати.
Керівник слідчого управління поліції Харківської області також вказує, що поряд окупанти влаштували свій командний штаб. Цивільних людей постійно допитують, а ті, хто проводить ці допити, називають себе "працівниками ФСБ". "Здебільшого у полоні люди похилого віку, які були там до останнього. Вони, ймовірно, не хотіли їхати, щоб не залишати свої будинки. Але через щільні обстріли вони все ж таки вирішили евакуюватися. І саме цих людей зараз утримують росіяни", – повідомив він.
Болвінов також згадує ситуацію, коли росіяни "цинічно розстріляли чоловіка, який намагався врятуватися, намагався вийти на підконтрольну Україні територію". Чоловік разом з іншими хотів евакуюватись із Вовчанська, проте росіяни розстріляли його за те, що той не виконав наказів окупантів.
Він також додав, що за цим фактом відкрито розслідування – дотепер поліція продовжує працювати у Вовчанську, зокрема продовжують допомагати в питанні евакуації населення.
Італія та Франція з побоюванням відносяться до ідеї ЄС заборонити в'їзд колишнім російським військовим, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. Заборона на в'їзд для російських ексвійськових є частиною запропонованого 21-го пакета санкцій...
Українські безпілотники перетворили Крим, окупований країною-агресором Росією, на зону бойових дій. Зберігати там видимість нормального життя з кожним днем стає дедалі важче. Про це пише The Economist, розповідаючи, як анексований півострів стає для РФ...