У німців немає стаціонарних СПГ-терміналів, однак для відмови від російського газу можна взяти в оренду або придбати плавучі термінали-регазифікатори. Про це в ексклюзивному інтерв'ю заявив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар, передають Патріоти України.
"Оскільки в Європі залишається менше власного видобутку, то газ надходить з інших джерел: традиційно з Норвегії та Алжиру, а також все більше скраплений газ. У світі за ці роки відбулася революція скрапленого газу, тому зараз потрібно дивитися в цьому напрямку. Так, у німців немає стаціонарних СПГ-терміналів, але можна взяти в оренду або придбати плавучі термінали-регазифікатори", - заявив експерт.
Він також зазначив, що така практика відома і саме так вчинили Литва і Хорватія. "Подібно до того, як це зробила Литва і Хорватія. Тим більше, що у німців набагато більше фінансових можливостей. Кілька таких мобільних терміналів могли бути розміщені в німецьких портах, але ми не спостерігаємо належної активності в цьому питанні. Разом з тим ми чуємо багато пояснень, чому вони не можуть замінити російський газ. До кінця року повністю відмовитися від газу дійсно неможливо, але хоча б скоротити – це можливо. Причина такої позиції - відсутність політичної волі, а також серйозний тиск на уряд з боку "шредеризованих елементів", яких чимало наплодили російські спецслужби та "Газпром" разом з "Газпромбанком", - зазначив експерт.
Президент США Дональд Трамп невдовзі після вступу на посаду підписав кілька прокламацій та указів у президентській кімнаті Капітолію. Документи не викликали жодних суперечок. Про це у понеділок, 20 січня, повідомляє The Washington Post, передають Патрі...
Президент України Володимир Зеленський привітав Дональда Трампа з поверненням на посаду президента США. Глава держави у своєму повідомленні в соцмережі X зауважив, що століття формується просто зараз, передають Патріоти України. Також Зеленський у віта...