"Взяттям Маріуполя війна не закінчиться": Бойовий інструктор "Азова" розповів, що потрібно Україні для перемоги

Інструктор "Азова" Георгій Купарашвілі зазначив, що з першого дня війни тактикою Росії було розтягнути сили та ресурси України, вдаривши по всій країні. Про те, як обороняються "азовці" та гарнізон Маріуполя і чому воля армії та народу до опору відіграє головну роль у війні, він розповів в інтерв'ю редакторці ZN.UA Інні Ведерніковій, інформують Патріоти України.

"Однак давайте я вам скажу одну непопулярну річ на прикладі Іраку. У будь-якій війні є так званий центр гравіті. Американці вважали, що гравітаційний центр, тобто сила й міць Іраку, як у старі часи, в столиці. Взяли замок і все. Але після взяття Багдада опір лише посилився. Потім вирішили, що треба скинути уряд. Взяли Хуссейна, судили. Опір припинився? Ні, навпаки. З'явилися духовні лідери. Суть цього гравітаційного центру не в точці на карті, не в якомусь уряді, а в протистоянні народу, бажанні боротися", - пояснує він.

За словами Купарашвілі, навіть якби росіяни взяли Київ - це б не закінчило війну. "Як вона не закінчиться і взяттям Маріуполя. Так, тепер уже велика дистанція. На Донбасі вони закрили все повітря. Їхня повітряна перевага така, що наших хлопців просто знищать. Цивільні просто не можуть уявити собі, що таке перебувати в оточенні. Коли тебе три місяці прасують із повітря, з моря, а ти стоїш і воюєш. Бог тільки знає, якими ресурсами", - зазначає Купарашвілі.

Інструктор також розповідає, що усі командири "Азова" - люди залізної волі. "Командир полку Денис Прокопенко — людина залізної волі, залізного характеру, й він дає приклад. Усі командири "Азова" — це люди залізної волі. От те, що в "Азова" виходить ідеально, то це вести прикладом. Коли в нас були проблеми й через поранення доводилося переводити командирів на інші напрямки, на їхнє місце ставали підлеглі й також вели прикладом", - розповідає він.

Бійці полку захищають "один одного, свою сім'ю, а вже потім країну, цінності, свободу". "Азов" до війни був одним, а після початку війни став іншим. "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у Націю", — сказав Коновалець. От так і сталося з "Азовом". До цього була команда, підрозділ, а під час війни він перетворився на згуртовану родину. Вони один за одного будуть не те що горлянки рвати… І те ж саме всім треба зробити. Україні треба згуртуватися в сім'ю", - підсумував Купарашвілі.

Як відомо, в ніч на 17 травня заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила:" ГУР Міноборони, ЗСУ, Національна гвардія та Прикордонна служба розпочали спільну операцію з порятунку заблокованих на території заводу "Азовсталь" захисників Маріуполя. З катакомб "Азовсталі" до медичного закладу Новоазовська евакуювали 53 тяжко поранених з метою надання медичної допомоги. Ще 211 людей доставили до Оленівки через гуманітарний коридор.

Обидва населені пункти розташовані на тимчасово окупованих територіях України, у так званій "ДНР". Для подальшого повернення бійців додому буде здійснено процедуру обміну. Щодо оборонців, які залишаються на території "Азовсталі", спільними зусиллями вищеназваних відомств проводяться заходи щодо порятунку. На жаль, деблокувати Маріуполь військовим шляхом неможливо. Зараз найголовніше – зберегти життя наших військових".

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас": Ситуація та настрої змінилися не тільки в Криму (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:16

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас. Огромная, многокилометровая. Одно из свидетельств, что ситуация таки понемногу переламывается в пользу Украины - спасибо союзникам и ЗСУ", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у...

Якось не віриться вже, що це просто звична зневага: Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:03

"Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" і обізвав Токаєва на офіційній зустрічі "уважаемый Касымжан ДжентемлЕвич".)) Якось не віриться вже, що це просто звична зневага. Більше схоже на вікову деменцію: підтоптаний сцар реально н...