З архіву ПУ. Готується щось грандіозне? На Заході розповіли про вербування Путіним екс-шпигунів у масштабний проект

Президент Росії Володимир Путін використовує колишніх шпигунів для просування своїх інтересів в Європі і керівництва енергетичними проектами, такими як скандальний "Північний потік". Про це розповів данський журналіст-розслідувач Йенс Гювсгаард, передають Патріоти України 12 листопада 2019 року.

За його словами, в самій Росії Путін в 2001 році звільнив усе керівництво "Газпрому" і замінив його на своїх людей, зокрема, главою корпорації став Олексій Міллер - помічник Путіна з органів влади Санкт-Петербурга часів 1990-х. Пізніше знайомі президента РФ з КДБ і ФСБ були призначені директорами компанії.

Однак, Гювсгаард зазначає, що таку тактику Путін використовує не тільки в Росії. "Керуючий директор "Північного потоку" Матіас Варніг - колишній офіцер "Штазі" ("філія" КДБ в окупованій Східній Німеччині - Staatssicherheit, - "Апостроф"). Путін в той час був агентом КДБ, а Варніг - капітаном "Штазі", вони працювали разом в Дрездені. Варніг був одним з тих, хто працював над призначенням колишнього німецького канцлера Герхарда Шредера головою ради директорів "Північного потоку", - каже журналіст.

Гювсгаард вважає, що призначення Шредера було вдалим кроком, оскільки дозволило залучити до лобіювання російських інтересів пов'язаних з екс-канцлером Німеччини європейських політиків. "Наприклад, колишній прем'єр Швеції Йоран Перссон і колишній прем'єр Фінляндії Пааво Ліппонен консультували будівництво газопроводу. Тому Путін продовжує використовувати гроші, щоб розширити сферу впливу на країни Скандинавії і Німеччини. Тобто це історія про те, як Кремль використовує зв'язки зі шпигунським минулим", - резюмував Гювсгаард.

Джерело: Апостроф

"Якщо спиратися на заяви": Чим відрізняється МБР від ракети середньої дальності - пояснення

субота, 23 листопад 2024, 7:30

Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...

Шантаж триває: В ISW оцінили вплив ударів "Орєшніком" і погрози Путіна на хід війни в Україні

субота, 23 листопад 2024, 6:30

Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...