З архіву ПУ. Організував "підпілля": Запорізький тесля два роки "зливав" терористам дані про переміщення українських військових (фото)

У травні контррозвідка викрила на Запоріжжі антиукраїнське "підпілля", зорганізоване теслею запорізького заводу "Вогнетрив", що діяло в інтересах РФ.

Про це повідомляють Патріоти України у червні 2018 року з посиланням на відповідні ухвали Жовтневого районного суду Запоріжжя, що містяться в єдиному реєстрі судових рішень.

До співпраці з терористами тесля долучився у червні 2015 року. З того часу співробітник "Вогнетриву" створював на Запоріжжі антиукраїнське "підпілля", до якого залучав місцевих мешканців. Зібрана ним група, за даними СБУ, в її складі окрім теслі, перебували ще п'ять осіб, здійснювала збір інформації щодо військових частин в Запоріжжі, всіх районних, центральних УВС, СБУ, котельних, електропідстанцій, міських, районних адміністрацій. Дані представники вказаної групи наносили на карту місцевості, після чого інформація передавалася в "ДНР".

Тесля перебував на зв'язку з терористом батальйону "Восток", який у соцмережах іменував себе "Сірий кочівник". Він також мешканець Запорізької області, який доєднався до бойовиків ще на початку російської агресії проти України, був затриманий, але обміняний у грудні 2014 року згідно з Минськими домовленностями. Нині проходить військову службу у роті звязку при так званому міністерстві оборони "ДНР" у місті Ясинувате Донецької області в батальйоні "Восток" під командуванням бойовика з позивним "Лісник" (він же "Борода"). У Запоріжжі в Орджонікідзевському районному суді стосовно "Кочівника" триває заочний розгляд справи за обвинуваченням, зокрема, у підготовці до теракту.

"Сірому кочівникові" співробітник "Вогнетриву", зокрема, передав інформацію про рух 2 жовтня 2015 року колони бензовозів із Куйбишевого (Більмак) у Запоріжжя; про переміщення військової техніки 19 травня 2016 року в Донецькому напрямку, залізничного состава з нафтопродуктами у кількості 35 цистерн, які 20 травня 2016 року перебували на залізничній станції "Запоріжжя-2" і вирушили в бік Донецька; про рух 1 липня 2016 року через залізничний вокзал "Запоріжжя-1" составу із 45 платформ з військовою технікою та пяти вагонів військових тощо. Окрім того, поплічник терористів організовував передачу в Донецьк грошей та ліків.

У гаражі, розташованому поблизу місця мешкання тесляра було вилучено карту, патрони, велику кількість військової амуніції, план-схеми (копії) розташування Управління СБУ в Запорізькій області, ГУ НПУ в Запорізькій області та військових частин.

Варто зазначити, що кримінальне провадження по справі про "запорізьке підпілля" було розпочато СБУ ще у серпні 2017 року. У травні 2018 тесляра "Вогнетириву" було затримано, йому вже обрано запобіжний захід у вигляді двох місяців тримання під вартою. Решта учасників "підпілля" перебувають на волі та співпрацюють зі слідством.

Відповідь Х**лу не забаралась: У Міноборони Британії заявили, що їх флоту "не завадять" ходити біля берегів Криму

четвер, 24 червень 2021, 14:39

Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес заявив, що флоту країни "не завадять" ходити біля берегів анексованого Росією Криму. Він підкреслив, що королівський флот завжди буде дотримуватися міжнародного морського права. Про це глава Міноборони королівс...

З архіву ПУ. "Эти два заплывших Ален Делона тебя - женщину - превратили в бабу и обсуждают как кобылу", - Давиденко про скандал з "слугами"

четвер, 24 червень 2021, 14:00

"Корабельная Сосна. Ты - женщина. Ты - депутат. Ты - член Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. Ты - глава підкомітету з питань тарифного та нетарифного регулювання. Где твое достоинство?" - пише у своєму блозі Олекс...