З архіву ПУ. ​Пристрасті за "Тором": "Боїнг" МАУ збили росіяни, через помилку "оружия, не имеющего аналогов в мире"?​

Існує велика імовірність, що російські засоби ППО в Ірані обслуговують російські вояки, котрі і приймали рішення щодо збиття українського авіалайнера в автоматичному або ручному режимі.

Одна з основних версій катастрофи літака Boeing 737 компанії МАУ в Ірані – влучання зенітною ракетою. На місці катастрофи рейсу PS752 начебто були виявлені уламки ракети російського ЗРК "Тор-М1". На користь версії, що розрахунком керували саме "туристи Путіна" вказує і той факт, що український літак був збитий під час ранкового намазу, коли іранські частини "вартових ісламської революції", котрі відповідають за ППО над Тегераном, мають забути всі "мирські справи", якщо іншого не наказав аятола. Отже саме час розібратись, яку роль у трагедії у небі над Тегераном відіграв російський фактор, зазначають Патріоти України.

Що таке ЗРК "Тор"

ЗРК "Тор-М1" (за класифікацією НАТО – SA-15 Gauntlet ("Латна рукавиця")) – це всепогодний зенітно-ракетний комплекс радянського, а пізніше російського виробництва. "Тор" було розроблено концерном "Алмаз-Антей" і взято на озброєння ще в 1986 році.ЗРК "Тор" на параді в МосквіГоловна перевага ЗРК "Тор" – можливість автоматичної роботи. У цьому разі комплекс сам сканує повітряний простір і самостійно збиває будь-які цілі, що не подають розпізнавального знаку "свій-чужий", фактично самостійно ухвалюючи рішення атакувати.

Ударна сила "Тор-М1" – вісім зенітних керованих ракет 9М330. Вони здатні наздогнати й уразити ціль, що летить зі швидкістю до 2500 км/год, і призначені для знищення крилатих ракет, авіабомб, безпілотників, бойових літаків і гелікоптерів, зокрема так званих "літаків-невидимок".

Звідки ЗРК "Тор" з'явився в Ірані

Радянський Союз, а пізніше Російська Федерація масово продавали ЗРК "Тор" за кордон, а також забезпечували цими комплексами своїх союзників. Так, ЗРК "Тор" і його модифікації стоять на озброєнні Білорусі, Вірменії, Азербайджану, Венесуели, Греції, Ірану, Китаю, Кіпру та навіть України. Крім того, після початку війни на Донбасі вказаний зенітний комплекс неодноразово помічали на озброєнні проросійських терористів "ДНР".

Іран теж купував ці ЗРК у Росії аж до 2007 року. Наразі в Ірану є приблизно 30 зенітно-ракетних комплексів "Тор". Водночас регулярна армія Ірану не володіє такою зброєю – "Тори" є на озброєнні Аерокосмічних сил КВІР (Корпус вартових Ісламської революції).

Чи міг "Тор" збити Boeing 737

Одна з популярних версій, озвучена українським журналістом Юрієм Бутусовим, полягає в тому, що оператори ЗРК "Тор", який розміщувався поруч із Тегераном, могли перемкнути комплекс на автоматичну роботу. В цьому разі, не отримавши від "Боїнга" МАУ необхідного розпізнавального сигналу, "Тор" міг сприйняти цивільний борт за ворожий об'єкт і завдати по ньому удару. Слід відзначити, що тактико-технічні характеристики комплексу і його озброєння дозволяють збити Boeing 737, який повільно летить, набираючи висоту.


Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...