З архіву ПУ. Путін не переживе: Україна зруйнувала "наполеонівські" плани Кремля, - російський історик

Росія намагалася приєднати Україну до Євразійського економічного союзу. Однак прагнення Києва до ЄС зіпсувало плани Кремля. А це призвело до російської агресії проти України. У Москви був план - стати центром такого потужного економічного утворення, як Євразійський економічний союз. Це б допомогло Росії зміцнити свою позицію у світі, заявив у лютому 2020 року керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко, передають Патріоти України.

Однак Україна обрала інший шлях – проєвропейський. А це повністю зруйнувало плани Кремля. Спроби Росії приєднати Україну до Євразійського економічного союзу провалилися, цим Київ сильно зіпсував "наполеонівські" плани Кремля. А це в підсумку стало вагомою причиною для російської агресії проти України, – зазначив Мироненко.

За його словами, Росія, як ядерна держава, має значення у світі, але недостатнє. "Росія не дотягує по вазі до країн, з якими вона хотіла б говорити на рівних, насамперед до США", – додав Мироненко.

Він також зауважив, що економічна реінтеграція пострадянського простору була потужною ідеєю, реалізувавши яку Путін вирішив би багато завдань. Але досягти успіху без України просто неможливо. "Тому саме "приборкання норовливої" України стало центральною ідеєю цього правильного, але, на жаль, нездійсненного за сучасних умов плану", – пояснює керівник Центру українських досліджень.

Адже сучасні економічні й політичні системи Росії й України об'єктивно несумісні. "Якщо в Росії головний економічний ресурс – це енергоносії, то в Україні це й енергоресурси, й родюча земля з гарним кліматом, а головний ресурс – люди", – підсумував історик.

Тримає у холодильнику: Мер українського міста зробив собі візитки із в'яленого м'яса (фото)

середа, 23 червень 2021, 0:32

Міський голова Копичинець на Тернопільщині Богдан Келічавий похвалився своїми їстівними візитками, які містять контактні дані на невеликих шматочках в’яленої свинини, інформують Патріоти України. Як він повідомив, такі візитки вирішив зробити, щоб прив...

З архіву ПУ. Strong Europe Tank Challenge 2018: Українці посіли 8 місце у танковому турнірі НАТО (фото, відео)

середа, 23 червень 2021, 0:10

Переможцем стали танкісти Сухопутних військ ЗС Німеччини. Друге місце зайняли новачки «Челленджу» - ЗС Швеції, а бронзу вибороли представники ЗС Австрії. В результаті цьогорічним переможцем стали танкісти Сухопутних військ ЗС Німеччини. Друге місце зай...