Судовий експерт Олександр Рувин, який заявив про достеменність доказів проти підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета, фігурував у скандалі із прослуховування голови ДБР Романа Труби. Про це повідомляють "Букви", передають Патріоти України.
Директор київського НДІ судових експертиз Олександр Рувин, який наполягає на достеменності доказів проти підозрюваних у справі про вбивство Павла Шеремета, раніше фігурував у прослуховуванні очільника ДБР Романа Труби, як поліграфолог, який "пише все, що хочеш". В ефірі політичного ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" Рувин заявив, що результати досліджень українських фахівців "не збігалися з тим, на які сподівалося слідство", тому звернулися до його відомства.
За словами Рувина, інститут, яким він керує, вже 100 років проводить портретні експертизи, і тільки в цьому році провів більше 20 експертиз по невербальній поведінці людини. "Це психологічні особливості людини, тому що кожна людина ходить по-своєму, той руку піднімає по-своєму, той ногу ставить по-своєму. І тут не обов’язково було запрошувати людину з Великої Британії. З огляду на те, що у нас не збігалися наші результати з тим, на що сподівалося слідство, тому що ми не підтверджували ні Грищенка, ні Кияна, про те, що вони в цей час перебували. Нам довелося запросити цього нашого фахівця, колегу з Великобританії", – сказав Рувин.
В одному із записів прослушки Труби з керівником Першого управління організації досудових розслідувань ДБР Олегом Корецьким від 3 вересня, чутно, як глава ДБР незадоволений, що його співробітник викликав на допит п’ятого президент Петра Порошенка не у тій справі:
"Ти довго думав, щоб його по землі викликати? У нас що, адекватних справ немає?"
В процесі діалогу Труба заявив, що може вирішити "всі проблеми з експертизами одним телефонним дзвінком Рувину". "Експерт поліграфолог пише все, що скажеш, коли є воля з Офісу президента", – говорив Труба.
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...