З архіву ПУ. Розслідування на замовлення НБУ розкрило скандальні подробиці: ​Перед націоналізацією "ПриватБанку" на рахунки Зеленського вивели $47 млн, - міжнародне детективне агентство Kroll

Якщо все так, шостому президенту України доведеться давати пояснення щодо призначення та долі цих коштів. Адже звіт міжнародного агентства не вдасться втаємничити від кредиторів України

Міжнародне детективне агентство Kroll підтвердило гучні звинувачення Нацбанку, з якими регулятор виступив проти екс-власників Приватбанку ще в момент визнання банку неплатоспроможним більше року тому, передають Патріоти України 19 січня 2020 року.

Завершити forensic audit ПриватБанку планували ще в жовтні 2019 року, але розслідування дій Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, пов'язаних з ними осіб, а також екс-топ-менеджменту банку затягнулося на кілька місяців. Звіт Kroll чомусь не був оприлюднений замовником, а НБУ на його основі лише напередодні підготував заяву.

«Компанія Kroll провела незалежне розслідування і встановила, що ПриватБанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій та відмивання грошей», - заявила на брифінгу 17 січня заступник голови НБУ Катерина Рожкова. Однак не вдалась до деталей та конкретних дій фігурантів розкрадання коштів вкладників.

Деякі подробиці цього розслідування опинились в руках журналістів "5 каналу", де вийшов випуск з розслідуванням щодо Коломойського і процесу націоналізації ПриватБанку.

Так, у випуску відзначають, що ПриватБанк діяв, порушуючи законодавство України. З'ясувалося, що крім офіційного банку існував тіньовий, через який проходило кредитування різних компаній. Однак це були не "хто попало" - кредит видавали тільки тим компаніям, власники яких мали відношення до акціонерів банку.
За допомогою таких "схем" з ПриватБанку вивели понад 5,5 млрд доларів. "У розпорядженні програми є частина звіту агентства "Kroll", в якому детально описується рух грошей з рахунку на рахунок.
І що цікаво? У двох випадках кінцевим бенефіціаром виведення коштів був тоді ще комік Володимир Зеленський. Загальна сума приватовських грошей яка осіла на рахунках фірм нині президента - 47 мільйонів доларів США ", - повідомляється у випуску.

Хіти тижня. На Донбасі вперше офіційно зафіксували російську РЛС 51У6 "Каста-2Е1", яку поспіхом намагалися замаскувати (фото)

середа, 3 березень 2021, 3:00

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm отримали ексклюзивне візуальне підтвердження інформації щодо першої офіційної фіксації російської радіолокаційної станції 51У6 «Каста-2Е1» на окупованій частині українського Донбасу. Волонтери...

Хто вср*вся? Аваков заявив, що в його конфлікті із Саакашвілі був винен... Порошенко

середа, 3 березень 2021, 0:23

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та чинний голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі попри конфлікти у минулому мають добрі стосунки. Про це Арсен Аваков заявив в ефірі програми "VIP з Наталією Мосейчук" на тел...