З архіву ПУ. Скрепи починають та програють Третю Світову: Повітряний бій між МіГ-29 та "лазерним" F-16 завершився передбачувано для фахівців

F-16, як "тілохоронець" важкого та повільного KC-46A Pegasus, несподівано застосовує проти ракети Р-27 нову і майже фантастичну контр-зброю.

Компанія Lockheed Martin розробляє технологію, що може захистити винищувачі у повітряному бою завдяки потенціалу лазерної зброї, повідомляють Патріоти України.

Цікаве відео 14 серпня опублікувала ця компанія, де показано як винищувач американських повітряних сил F-16S захищає повітряний заправник KC-46A Pegasus від атаки винищувача МіГ-29. По сюжету повітряного бою помітно, що винищувач Міг-29 застосовує проти танкера авіаційні ракети середнього радіусу дії класу "повітря-повітря" Р-27.

До речі, ці ракети за часів Радянського Союзу масово виготовлялися в Україні на заводі "Артем" (м. Київ). І досьогодні ці авіаційні ракети повітряного бою залишаються найбільш поширеними зразком авіаційного озброєння у арсеналі легких та важких винищувачів МіГ-29 та Су-27.

У свою чергу, F-16, як "тілохоронець" важкого та повільного KC-46A Pegasus, несподівано застосовує проти ракети Р-27 нову і майже фантастичну контр-зброю. Це бойовий лазер. Він розміщений у підвісному змінному контейнері, який закріплений під фюзеляжем F-16.

Лазерний промінь за декілька секунд завдає ракеті, що наближається, суттєвої шкоди. Ракета починає хаотично обертатися, збивається з курсу і пропадає десь у хмарах. Такими ж контейнерами з лазерною зброєю були оснащені і інші винищувачі, що прикривали повітряний танкер. Отже, лазерний "щит" у контейнерному виконанні на цьому відео виглядає цілком сучасним і новим способом боротьби з авіаційними ракетами.

Це рішення, яке опанували у компанії Локхід Мартін, спираючись на нові технології, пропонується для бойового використання вже у найближчій перспективі. Нова підвісна контейнерна система від компанії Локхід Мартін має назву Tactical Airborne Laser Weapon System (TALWS). Вона розробляється для захисту винищувачів на полі бою.

TALWS призначена збивати /завдавати суттєвої школи таким цілям як авіаційні ракети, артилерійські снаряди і міни, малі безпілотні літальні аппарати, малі атакуючі кораблі і легкі наземні машини.

Максимальна відстань дії системи насьогодні до 1 милі. У разі збільшення потужності волоконного лазеру дистанція враження буде збільшуватися. Під проєкт TALWS Локхід Мартін у 2017 р. отримав контракт обсягом у $26,3 млн від Дослідницької лабораторії ВПС США для конструювання, розробки, та виробництва високоенергетичної лазерної системи. Ця система має пройти тестування на бойових винищувачах до 2021 р.

Лондон та Берлін роблять пас Парижу: Макрон готовий виступити представником Європи в переговорах із Путіним щодо миру в Україні, - The Telegraph

субота, 5 квітень 2025, 7:51

"Коаліція рішучих" розподіляє ролі і на дипломатичному поприщі, де Макрон тішиться високим міжнародним авторитетом, як найдосвідченіший лідер серед колег з головних столиць Європи - Лондона, Парижу, Берліну, Рима. Президент Франції Емманюель Макрон зби...

Погрози Трампа не зупинять Путіна? У НАТО вважають, що Росія накопичує ракети для нового удару по Україні

субота, 5 квітень 2025, 7:42

Розвідувальні дані Північноатлантичного Альянсу свідчать, що Росія продовжує виробляти значну кількість ракет, тож їх накопичують для нових ударів, попри затишшя у ракетних атаках. Про це заявив "Європейській правді" високопосадовець Альянсу, що спілку...