
Глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, нібито на території Білорусі, де проходять протести, перебуває до двох сотень натренованих "екстремістів, які пройшли підготовку в Україні", передають Патріоти України 3 вересня 2020 року.
За його словами, це підтверджена інформація і Кремль збирається відповісти на спроби "відірвати Білорусь від РФ". Таким випадом на адресу України він відзначився після переговорів 2 вересня з білоруським колегою Володимиром Макієм.
"У Москви є підтверджена інформація про те, що дестабілізацією ситуації в Білорусі керують із території України. Там є "тризуб Степана Бандери", "С14", "Національний корпус", "Правий сектор". Всі ці структури активно займаються провокуванням радикальних дій у Мінську та інших містах Білорусі", – висловився Лавров.
Крім того, він висловив переконання, нібито в Україні існують табори "з підготовки таких екстремістів", зокрема у Волинській та Дніпропетровській областях. Тоді як у Білорусі зараз перебувають до "200 членів таких угруповань".
Глава МЗС РФ запевнив, що інформація про таке не потрапляє на сторінки газет, оскільки ці люди не роздають коментарів російським і білоруським ЗМІ, натомість вони дуже зацікавлені в тому, щоб мирні протести в сусідній країні "зірвалися в конфронтаційну спіраль".
"Усі ці структури фінансують відповідні заходи, нацьковують тих, кого вони вважають перспективними екстремістськими лідерами, до того, щоб вони вносили силові елементи в те, що відбувається під час демонстрацій у білоруській столиці", – перерахував Лавров.
Він заявив, що спецслужби РФ і Білорусі, які перебувають у контакті одна з одною, "займуться цим більш предметно". "Ті, хто намагаються всіма правдами і неправдами спровокувати заворушення, порушення законів, вони прекрасно розуміють, що такий національний діалог залишить їх на узбіччі історії. Тому вони і намагаються звести все до екстремістських провокацій, спровокувати правоохоронців. Ми будемо категорично припиняти подібні спроби, а особливо спроби використовувати багатосторонні структури, в яких Росія і Білорусь беруть участь, щоб такими провокаціями займатися", – анонсував Лавров.
Зазначимо, що за заяву про "200 екстремістів із України" російського міністра затролили в Україні. Так, український політик і блогер Віталій Чепінога запропонував відповісти на його випад зверненням від так званого Міністерства екстремізму в Україні. А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підкреслив, що слова російського чиновника є "плодом хворобливої фантазії" його і тих, хто йому про це сказав.
Кремль наразі робить те, що сам вважає проявом слабкості: просить про переговори. Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) країни-агресорки РФ Сергій Лавров стверджує, що Москва готова «забезпечити безпеку» свого союзника — Білорусі. При цьому Росія ...
У ніч на вівторок, 23 червня, підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ завдали ударів по понад 60 ключових об'єктах противника на тимчасово окупованій території Криму. Про військові досягнення повідомили Сили безпілотних систем ЗСУ та майор Роберт "Мадяр"...