З архіву ПУ. Торпеда "Шквал": Технологічно відсталій недонаддержаві вдалося створити грізну зброю, аналогів котрої нема навіть у США

Вироб має чимало недоліків, зокрема у галузі невидимості. Однак несе значну небезпеку у випадку глобальної війни

Російська підводна торпеда "Шквал" має унікальні швидкісні показники, однак дуже гучна й потенційно видає локацію судна, що запустило її. Про це повідомляється в матеріалі американського видання National Interest, зазначають Патріоти України 15 вересня 2019 року.

Вказується, що про "Шквал" стало відомо тільки в середині 1990-х років, хоча торпеду винайшли ще за радянських часів. При цьому ядерна боєголовка, яка гарантовано знищує ціль і якою оснащено зброю, може перекрити недоліки торпеди.

"Всього одне інноваційне рішення може кардинально змінити баланс сил у бою", – йдеться в статті.

Розробникам вдалося значно знизити опір торпеди у водному середовищі завдяки режиму суперкавітації, при якому навколо снаряда утворюється пара. Таким чином, "Шквал" рухається в кавітаційній порожнині, або паровому міхурі.

Автор статті висловив думку, що так звана суперкавітуюча торпеда готова "відразу підкорити весь світ". Він також додав, що в арсеналі США немає нічого подібного.

Ілюстрація. Торпеда "Шквал"

Хіти тижня. Ердоган "мочить у сортирі" путінські війська в Карабасі (відео)

неділя, 25 жовтень 2020, 4:00

Турки пошматували путінських "відпускників", знищивши хвалену С-300. Про це йдеться в сюжеті Om TV, передають Патріоти України.

"Бунт" Церкви Кіпру після визнання ПЦУ: В Україні розповіли, хто є автором фейку

неділя, 25 жовтень 2020, 0:20

"Москва і її сателіти" стали розганяти заяву чотирьох ієрархів, які "категорично не погоджуються" з визнанням ПЦУ. Проти визнання автокефалії Православної церкви України виступили четверо з вісімнадцяти членів єпископату Церкви Кіпру. Про це на своїй с...