
Росія мала технічну можливість дистанційно втручатися в роботу зенітно-ракетного комплексу “Тор”, що стоїть на озброєнні в армії Ірану. Про це 14 січня 2020 року в коментарі Guildhall заявили українські експерти у сфері безпеки і оборони, зазначають Патріоти України.
За словами військового експерта Юрія Колесникова, Росія була зацікавлена в ескалації нового конфлікту з метою зачепити НАТО, при цьому збиття пасажирського літака країна-агресор хотіла використати в якості чергового елемента ведення гібридної війни, так як юридично повітряне судно було збито Іраном.
“Відносини Ірану з Заходом погіршуються – ціни на нафту ростуть, ускладнюється логістика нафтопродуктів для США, ЄС і в першу чергу Саудівської Аравії, а відповідно зростає запит на російські нафтопродукти”, – вважає він.
Разом з тим експерт звертає увагу на те, що РФ мала можливість дистанційно втрутитися в роботу комплексу ЗРК “Тор”, так як російська агентура представлена в Корпусі вартових ісламської революції в Ірані. Окремо експерт відзначив той факт, що дистанційне наведення пострілу і віддалена команда про запуск ракети з вищевказаного зброї можливі РФ.
Аналогічної точки зору дотримується військовий оглядач видання Defence Express, екс-прес-секретар підприємства “Укроборонпром” Олег Катков. Експерт підкреслює, що починаючи з версії “М-1” у ЗРК “Тор” є дистанційна можливість керування комплексами ППО.
“І якщо саме ця модифікація стоїть на озброєнні в КВАРі, то це було можливо… Інформація про те, що російські фахівці розглядають можливість обслуговування комплексів “Тор” в Ірані, була ще в 2015 році”, – заявив Ковзанок.
Оглядач додав, що з дня авіакатастрофи українського лайнера під Тегераном РФ вела інформаційну кампанію з “відбілювання” своєї причетності до катастрофи.
На захист українського неба стали американські комплекси протиповітряної оборони MAAWLR/BRAWLR. Комплекс потрапив на відео російського дрона, кадри з якого опублікували у Telegram-каналі «Северный Ветер», передають Патріоти України з посиланням на "Міл...
Українські сили не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в середу, 24 червня. "На півдн...