З архіву ПУ. Удар по Москві: Що таке ПТРК "Скіф", який витіснить РФ із ринків озброєнь (відео)

Український оборонпром давно і наполегливо стукається у двері світових ринків озброєнь і, судячи з усього, має всі шанси посісти там провідні позиції.

Ілюстрація: ukr.lb.ua

"Ми неодноразово писали про новинки вітчизняної оборонної промисловості - як ті, що вже знищують ворога у війні з Росією і підкорюють світові ринки, так і ті, що лише перебувають на стадії перспективних розробок чи проходять випробування", - зазначає Руслан Рудомський для depo.ua, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"А тут цікаву думку висловив у недавньому інтерв'ю глава Державного концерну "Укроборонпром" Павло Букін - що український протитанковий керований ракетний комплекс "Скіф" цілком може замінити російський "Корнет".

Взагалі, заміщення російської продукції на світових ринках - досить цікава і перспективна тема. На багатьох ринках до недавнього часу Росія займала домінуюче становище, однак підступно напала на Україну і отримала цілий ряд світових санкцій, через які робота з нею недавніх споживачів суттєво ускладнилась.

Але, перефразовуючи класика, можна сказати: що росіянину смерть - українцеві добре. В даному випадку це означає, що втрата Росією світових ринків озброєння дає шанс Україні вийти на ці ринки з власною продукцією і навіть закріпитись на них.

Що це за ринки - окрема тема, варта більш детального вивчення. Зараз же давайте розглянемо - що з це за "Скіф" такий і чому він повинен зайняти свою нішу в експорті вітчизняної військової продукції.

Отож, "Скіф" - це переносний протитанковий ракетний комплекс, призначений для ураження живої сили противника, рухомих і нерухомих броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, легкоброньованих об'єктів та вертольотів.

У ПТРК "Скіф" застосована напівавтоматична система наведення за променем лазера. Виявлення цілі й наведення забезпечується за допомогою оптичного та інфрачервоного прицілів, що дозволяє вести вогонь в складних погодних умовах. Власне, це те, що робить його аналогом російського "Корнета".

Особливістю комплексу є можливість наведення ракети на ціль із закритих позицій та сховищ, що знижує ризик знищення навідника зворотнім вогневим ударом противника.

Іншою характерною рисою комплексу є траєкторія польоту ракети: після пуску вона летить над лінією візування на висоті близько 10 метрів і знижується на рівень цілі на кінцевій ділянці польоту. Лазерний промінь при цьому світить у хвіст ракети й тільки за частку секунди перед ударом перекладається на ціль.

Комплекс комплектується ракетами калібрів 130-мм і 152-мм в транспортно-пускових контейнерах з тандемними кумулятивними і осколково-фугасними бойовими частинами.

Базова модифікація ПТРК "Скіф" складається з встановленого на тринозі пускової установки, транспортно-пускового контейнера для ракет, приладу наведення й пульту дистанційного керування, який дозволяє вести вогонь з дистанції до 50 метрів.

ПТРК використовує ракету Р-2, уніфіковану з ПТРК "Бар'єр". Довжина ракети складає 1270 мм, довжина контейнера за ракетою - 1360 мм, вага ракети калібру 130-мм – 16 кг.

По суті, "Скіф" - це модифікована експортна версія українського протитанкового керованого ракетного комплексу "Стугна-П", розробленого ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч", що входить до складу ДК "Укроборонпром".

У порівнянні з базовою версією "Стугни-П", модифікований "Скіф" зазнав адаптації пускової установки для її використання в умовах м'яких ґрунтів та піску – на вимогу потенційного замовника. Очевидно, планується масова експансія цих ПТРК у країни Близького Сходу та Північної Африки, що, власне, не є таємницею – цей регіон останніми роками є для української зброї і військової техніки пріоритетним.

Окрім пускової установки, "Скіф" також обзавівся потужним тепловізором, що дозволяє першим пострілом знищувати цілі попри надскладні погодні умови, як в день, так і вночі.

При цьому, сама ракета не зазнала змін, бо з самого початку розроблялася для застосування в будь-яких кліматичних і погодних умовах, без винятків.

Варто відзначити, що 18 квітня відбулись перші випробування модифікованої версії "Скіфа", а вже 18 травня Державне Київське конструкторське бюро "Луч" успішно виконало фінальний етап випробувань в інтересах іноземного замовника.

Залишилось додати, що ПТРК "Скіф" - розробка не нова і вперше була представлена на виставці ще в лютому 2005-го року. Однак, як і у випадку з більшістю іншої зброї та техніки (той же танк "Оплот", для прикладу), тривалий час до доведення унікальної вітчизняної розробки "до ума" в української влади ніяк не доходили руки.

І хто знає, скільки б ще років руки не доходили, якби не російська воєнна агресія, яка змусила переглянути погляди на розвиток вітчизняного оборонпрому".

Сформувати найсильнішу армію Європи на кордонах войовничої Орди: Які країни та яку техніку готові продавати Україні

вівторок, 22 червень 2021, 7:10

Американські та бразильські бойові літаки, турецькі БПЛА і боєприпаси, польські безпілотники та чеська артилерія. У Київ на міжнародну виставку «Зброя і безпека-2021» приїхали представники оборонної промисловості з 13 держав. Чи означає це, що все біль...

Таких злочинів не чинили навіть нацисти: Нарком держбезпеки СРСР видав наказ 23 червня, але на місцях масові розстріли в'язнів "чекісти" розпочали ще в перший день війни

вівторок, 22 червень 2021, 6:50

2072 особи розстріляли у трьох в'язницях Львова протягом 22–24 червня 1941 року, до 28 червня кількість страчених перевалила за 4500. Всього у перші дні війни працівники НКВС ліквідували близько 25 000 в'язнів лише в Україні. У квітні 1941-го в УРСР ді...