З архіву ПУ. "Урок для України, або За що у Албанії забирають безвіз з ЄС", - блогер

"Ймовірна втрата безвізового режиму, яка в певні моменти була однією з улюблених тем як російських пропагандистів, так і українських зрадофілів, раптом набрала реалістичних рис. На щастя, вся історія стосується не України, а Албанії", - пише у своєму блозі Тарас Паньо 4 червня 2019 року, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"На перший погляд, Албанія виглядає як без п'яти хвилин член ЄС. Іще у 2000 році країна стала “потенційною країною-кандидатом” на вступ, а в 2006 році підписала угоду про асоціацію. В 2009 році Албанія вступила у НАТО, і тоді ж подала заявку на вступ до Європейського союзу.

2010 року Рада ЄС схвалила введення безвізового режиму для громадян Албанії, і того ж року рішення офіційно вступило в силу. Країна навіть отримала офіційний статус країни-кандидата на вступ до ЄС. А звіт Європейської комісії стосовно албанського прогресу на шляху до вступу ЄС, опублікований не далі як чотири доби тому, милує око “істотними досягненнями” та “позитивними змінами” у всіх можливих сферах. На тлі України Албанія виглядає ідеальним кандидатом до ЄС.

І от на цьому чистому небі раптом вдарив грім. Європейська комісія отримала від Нідерландів звернення з проханням переглянути безвізовий режим з Албанією. Причиною стала потужна наркоторговельна мережа, яку албанські мафіозі розгорнули в Європі.

Для того, щоби зрозуміти масштаб подій — в останній операції проти представників албанських етнічних угруповань, у квітні цього року, брали участь більше 600 офіцерів поліції з Нідерландів, Бельгії та Франції. Було заарештовано сотню осіб, проведено якусь гігантську кількість обшуків. В ході яких сплив той факт, що албанські злочинці не тільки “кришують” постачання важких наркотиків до Нідерландів, а ще й наводнили країну нелегальною автоматичною зброєю. При тому операція вийшла хоч і масштабною — але, загалом, не унікальною. Хоча саме після неї бажання Амстердаму зменшити потік албанських туристів досягло вищої точки.

Після того, як звернення було відправлено до Брюсселю, у відповідності з регуляцією 1806 від 2018 року, Єврокомісія, Європарламент та Рада ЄС розглянуть клопотання уряду Нідерландів — і, ймовірно, його задовольнять. Хоча як саме — і в які терміни все це буде відбуватись, наразі не знає ніхто. Все-таки, процедуру здійснюють уперше.

У такий спосіб, ситуація з Нідерландами та Албанією наочно продемонструвала, що якщо й не скасування безвізу, то, принаймні, серйозна загроза його збереженню є цілком можливими. Але до подібних рішень ЄС підштовхують не посадовці загальноєвропейських інституцій, які радше зацікавлені у підтвердженні прогресу країн-кандидатів до ЄС, а національні парламенти, роздратовані тим, що іноземні громадяни створюють в їхніх країнах очевидні та масштабні проблеми для їхніх виборців.

Тому найбільш ймовірними приводами для скасування безвізового режиму видається або неконтрольований потік біженців із певної країни — або неадекватна й соціально небезпечна поведінка мешканців тієї країни. Ані нелегальне працевлаштування частини “безвізовиків”, ані якісь огріхи в законодавстві країн, звідкіля вони приїхали, навряд чи особливо стурбують національні парламенти країн-членів ЄС.

Тому поки в ЄС будуть думати, що їм робити з прикрим прецедентом, українці впродовж літніх відпусток зможуть скористатися всіма перевагами безвізового режиму з Європою. Втім, якщо зважити на той момент, що іще в 2107 році у третини громадян Албанії вже були види на мешкання в тих чи інших країнах ЄС, то більшості із них також мало що загрожує — навіть у випадку, якщо безвізовий режим буде тимчасово призупинено".

Джерело: Depo.ua

"Атака на наш суверенітет": Сійярто обурений американськими санкціями проти "Газпромбанку"

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:55

Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...

"Росію заблокувати неможливо": Кремль відреагував на санкції США проти Газпромбанку

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:00

Росія знайде способи розрахунків за газ після того, як США ввели санкції щодо Газпромбанку. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. "Варіанти будуть знайдені якісь. Повністю блокуючі захо...