З архіву ПУ. Від національної гордості до загальнонаціональної ганьби: У Польщі розгортається скандал через новий автомат GROT для ЗС

У Польщі розгортається скандал з автоматами GROT розробленим для національної армії, зазначають Патріоти України.

Все почалось з огляду польського блогера Павла Мошнера, колишнього бійця сил спеціальних операцій, що виявив 22 дефекти штурмової гвинтівки.

Серед проблем – корозія, низька якість матеріалів та їх обробки, не витримування матеріалами ударних навантажень, неможливість працювати при запилюванні, тощо.

Ударно-спусковий механізм автомату GROT
Ударно-спусковий механізм автомату GROT

Іржавий ударний механізм автомату GROT

Польська штурмова гвинтівка при стрільбі довгими чергами перегрівається і не можливо вести стрільбу без спеціальних рукавичок.

Також відзначена слабка конструкція прикладу, яка відламлюється у місці кріплення:

Відломлений приклад штурмової гвинтівки GROT

На публікацію вже відповіли у Polska Grupa Zbrojeniowa, саме підприємством Fabryka Broni «Łucznik» виготовляється автомат GROT.

За коментарями представника заводу, частина зауважень вже виправлена, адже на їх думку випробовувалась одна з перших версій гвинтівки.

Щодо конструкційних недоліків, як то паз для ходу рукоятки перезаряджання, де при потраплянні піску неможливо звести автомат, а також великий прогин прицільної планки, що у подальшому може вплинути на точність прицілювання:

Паз рукоятки перезаряджання автомату GROT

на заводі прокоментували: GROT пройшов пилові випробування і такого дефекту виявлено не було. Тому над вирішенням даної проблеми будуть ще працювати.

Випробування GROT завершилися у 2017 році, тоді ж було підписано угоду на поставку 40 тисяч автоматів для потреб територіальної оборони Польщі.

Загалом до 2026 року кількість автоматів мають довести до 70 тисяч.

"ЗСУ пішли у контратаку та відбили Комишуваху": Арестович поділився доброю звісткою з Луганщини

неділя, 29 травень 2022, 0:35

Українські захисники пішли у контрнаступ на Луганщині та відбили Комишуваху. Окупанти наступали на неї, аби мати змогу оточити Лисичанськ. Однак наразі в лавах росіян відчувається надлам. Про це в ефірі ютюб-каналу "ФЕЙГИН LIVE" розповів радник голови ...

"Воюють за радянськими лекалами": Ветеран спецназу США назвав головні причини провалу росіян під Києвом

неділя, 29 травень 2022, 0:14

Російські окупанти не зуміли захопити Київ з трьох причин: через проблеми з логістикою, командуванням і недооцінку українців. Таку думку висловив в інтерв'ю "Телеграфу" ветеран спецназу США Перрі Блекберн, передають Патріоти України. "Вони дійсно думал...