З чим Україна захищатиме східний кордон на першій лінії: Бронеавтомобіль "Новатор" пройшов випробування у прикордонників у умовах, наближених до бойових

СБА «Новатор», відомий й як «Варта-Новатор» — бронеавтомобіль створений на посиленому шасі Ford F-550. Створено для підрозділів швидкого реагування. За характеристиками близький до КрАЗ «Спартан» і Богдан «Барс-8». Повна маса — 9 т

Спеціалізований бронеавтомобіль «Новатор» завершив визначальні відомчі випробування Державної прикордонної служби України для прийняття на озброєння, повідомляють Патріоти України з посиланням на компанію «Українська бронетехніка». Випробування проведено з 18 по 28 листопада в умовах максимально наближених до межі польової експлуатації, повідомляють.

У ході випробувань «Новатор» не лише повністю підтвердив заявлені характеристики, кажуть у компанії, а й продемонстрував рекорд за кількома показниками. Зокрема, час розгону з місця до 100 км/год склав 10,5 секунд, шлях екстреного гальмування на швидкості 40 км/год – всього 7,5 м, максимальний кут крену – 25 градусів, шумність роботи двигуна та вихлопної системи – від 70 до 80 дБ, також продемонстровано найкращу прохідність по бездоріжжю.

Загалом програма випробувань передбачала перевірку масогабаритних параметрів та комплектації, оцінку показників динамічності, прохідності, економічності, а також ергономічності та медико-технічні умов. Крім того перевіряли евакуаційне обладнання, засоби буксирування, оцінили можливості технічного обслуговування з урахуванням штатного ЗІП.

За результатами відомча комісія ДСПУ зробила висновок, що «Новатор» після врахування пропозицій може бути рекомендований до допуску в експлуатацію, як транспортний засіб для доставлення прикордонних нарядів до місць несення служби на напрямках зосередження основних зусиль в разі загострення ситуації на державному кордоні, під час здійснення посиленої охорони держаного кордону, здійснення патрулювання на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями.

«Наш автомобіль – універсальна платформа, яка може бути доукомплектована та модифікована залежно від роду військ та поставлених завдань», – зазначив директор ТОВ «Українська бронетехніка» Олександр Кузьма.

Нагадаємо, що минулого місяця підрозділи Збройних Сил України отримали першу партію у кілька десятків спеціалізованих бронеавтомобілів «Новатор».

Звершилось! Рада звільнила скандального Яременка з посади голови комітету

п’ятниця, 17 січень 2020, 15:18

Народного депутата України від "Слуги народу" Богдана Яременко звільнено з посади голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці. Відповідне рішення було ухвалене в ході засідання Верховної Ради 17 січня. Йо...

Хто може замінити Гончарука: Названо головних кандидатів на посаду

п’ятниця, 17 січень 2020, 14:52

Олексій Гончарук подав у відставку. Прем'єр-міністр України написав заяву про звільнення 17 січня. Щоправда, президент Володимир Зеленський ще не відреагував на дану заяву і не відомо, чи дійсно нинішній глава уряду залишить свою посаду, передають Пат...