З чим Україна захищатиме східний кордон на першій лінії: Бронеавтомобіль "Новатор" пройшов випробування у прикордонників у умовах, наближених до бойових

СБА «Новатор», відомий й як «Варта-Новатор» — бронеавтомобіль створений на посиленому шасі Ford F-550. Створено для підрозділів швидкого реагування. За характеристиками близький до КрАЗ «Спартан» і Богдан «Барс-8». Повна маса — 9 т

Спеціалізований бронеавтомобіль «Новатор» завершив визначальні відомчі випробування Державної прикордонної служби України для прийняття на озброєння, повідомляють Патріоти України з посиланням на компанію «Українська бронетехніка». Випробування проведено з 18 по 28 листопада в умовах максимально наближених до межі польової експлуатації, повідомляють.

У ході випробувань «Новатор» не лише повністю підтвердив заявлені характеристики, кажуть у компанії, а й продемонстрував рекорд за кількома показниками. Зокрема, час розгону з місця до 100 км/год склав 10,5 секунд, шлях екстреного гальмування на швидкості 40 км/год – всього 7,5 м, максимальний кут крену – 25 градусів, шумність роботи двигуна та вихлопної системи – від 70 до 80 дБ, також продемонстровано найкращу прохідність по бездоріжжю.

Загалом програма випробувань передбачала перевірку масогабаритних параметрів та комплектації, оцінку показників динамічності, прохідності, економічності, а також ергономічності та медико-технічні умов. Крім того перевіряли евакуаційне обладнання, засоби буксирування, оцінили можливості технічного обслуговування з урахуванням штатного ЗІП.

За результатами відомча комісія ДСПУ зробила висновок, що «Новатор» після врахування пропозицій може бути рекомендований до допуску в експлуатацію, як транспортний засіб для доставлення прикордонних нарядів до місць несення служби на напрямках зосередження основних зусиль в разі загострення ситуації на державному кордоні, під час здійснення посиленої охорони держаного кордону, здійснення патрулювання на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями.

«Наш автомобіль – універсальна платформа, яка може бути доукомплектована та модифікована залежно від роду військ та поставлених завдань», – зазначив директор ТОВ «Українська бронетехніка» Олександр Кузьма.

Нагадаємо, що минулого місяця підрозділи Збройних Сил України отримали першу партію у кілька десятків спеціалізованих бронеавтомобілів «Новатор».

У 2014 році генсек Пан Гі Мун міг запобігти окупації Криму, але не зробив цього, - постпред України в ООН

четвер, 24 вересень 2020, 23:31

ООН не виконала завдання, заради яких створювалась. ООН проявила пасивність в 2014 році і тим самим зробила можливою російську окупацію Криму. Пан Гі Мун, на той час генсек ООН, міг запобігти анексії півострова і увійти в історію, але упустив свій шанс...

З архіву ПУ. "Поки ми спали": Телеканал "1+1" зганьбився через Портнова (фотофакт)

четвер, 24 вересень 2020, 23:30

Телеканал Ігоря Коломойського назвав одіозного політика "правозахисником". Телеканал "1 + 1" олігарха Ігоря Коломойського зганьбився в соціальних мережах і зазнав різкої критики після того, як одіозного чиновника часів Віктора Януковича Андрія Портнова...