"З першого дня окупації зникає наш персонал": Росіяни перетворили перевірку жінок на КПП ЗАЕС на тортури, - працівник станції

Російські окупанти викрадають та катують працівників ЗАЕС, а огляд жінок на КПП станції став справжніми тортурами. Про це повідомляє ВВС з посиланням на інженера станції, передають Патріоти України.

"З першого дня окупації зникає наш персонал. Людей викрадають за певним алгоритмом. Спочатку - громадських активістів Енергодару. Далі - учасників АТО та їхніх родичів. Далі - всіх, хто ідентифікує себе як українець.

Російські окупанти забирали тих, хто стояв в авангарді захисту міста. Енергодарівці проводили акції на блокпості на в'їзді у місто проти російської армії та окупації міста. Ті, хто був у перших рядах, - одразу опинилися на підвалі. Під тортурами здали інших - і так ланцюжком", - заявив інженер.

Він також додав, що окупанти закатовують людей на смерть. "Вони закатовують їх на смерть. Наведу приклад. Нещодавно російські військові заявили, що у басейнах ЗАЕС (басейни для охолодження води - ред.) розташована покинута зброя. Вони хотіли змусити нашого штатного аквалангіста з гідроцеху пірнати у бризкальні басейни та шукати зброю. Він відмовився. Його забили до смерті", - сказав інженер.

За його словами, багато хто після "спілкування" з окупантами взагалі відмовляються говорити. "Люди, що мали "лагідні розмови" з окупантами, після повернення просто мовчать і не відповідають на жодні питання", - сказав експерт.

За словами інженера, колектив ЗАЕС перебуває у вкрай пригніченому стані. "Колектив пригнічений. Ми живемо в окупації без нормального зв'язку, без магазинів, банкоматів, цивілізації. Купуємо їжу з багажників машин на ринках. люди відчувають постійний страх. Ми ходимо повз російських військових щодня", - сказав інженер.

Також він додав, що огляд на КПП станції для жінок став тортурами. "Раніше до жінок під час огляду при перетині КПП ЗАЕС ставилися лояльніше, а зараз їхній ранковий огляд та перевірка на КПП - це щоденне випробування. Але наші жінки найсміливіші у світі. На початку травня трапився такий випадок. Наші дівчата йшли зі зміни, й працівники "Росатому" вирішили до них позалицятись. Ті дуже різко на це відповіли. Після цього був масштабний шмон. І ми отримали листи, як можна, а як ні спілкуватися з росіянами", - сказав інженер.

Підозрюють генерала: У Росії шукають 1,5 млн комплектів зниклої військової форми

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:33

На складах пунктів прийому особового складу Збройних сил РФ кудись зникли 1,5 млн комплектів військової форми. Про це повідомив депутат Держдуми від Забайкалля Андрій Гурулєв, передають Патріоти України. "У нас сьогодні проблеми то з формою, то ще з чи...

У ЗСУ офіційно підтвердили звільнення села Торське Донецької області

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:29

Спікер Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий підтвердив визволення села Торське Донецької області, передають Патріоти України. "Наші військові взяли село Торське, розташоване на шляху до Кремінної, вражають вогнем артилерії підрозділи супротивника,...