
Північна Македонія офіційно погодила передачу Україні бойових гелікоптерів Ми-24. Відповідне рішення ухвалив уряд країни на засіданні 29 березня.
Раніше про передачу цих літальних апаратів говорила голова оборонного відомства Македонії Славянка Петровська.
“Уряд розглянув і взяв до відома інформацію про потребу укласти протокол про передачу авіатехніки (гелікоптерів) між міністерствами оборони Північної Македонії та України й ухвалив відповідний протокол”, – заявили в уряді.
У рішенні не вказаний тип гелікоптерів, які будуть передані, але раніше міністерка оборони Північної Македонії Славянка Петровська повідомила, що йдеться про гелікоптери Ми-24.
Це буде 12 гелікоптерів, які країна купила в України у 2001 році. Частина з них вже певний час не експлуатується.
За даними профільних ЗМІ, шість гелікоптерів Ми-24 пройшли модернізацію, яку реалізували у співпраці з компанією Elbit Systems.
Вони отримали нову авіоніку, що дозволяє використовувати окуляри нічного бачення. Також вони мають сучасну систему навігації, інфрачервоне освітлення та “інші незначні оновлення”.
Наразі Північна Македонія експлуатує тільки два таких Ми-24.
69-річний російський журналіст Григорій Нехорошев, який у 2008 році повідомив, що Володимир Путін розлучиться зі своєю тодішньою дружиною заради олімпійської гімнастки Аліни Кабаєвої, був знайдений мертвим у своєму будинку в Ризі. Тіло було виявлено у ...
Звільнення тимчасово окупованого Криму може виявитися тривалим процесом, і українському суспільству варто бути готовим саме до такого розвитку подій. Таку думку висловив авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі телеканалу «Київ 24», передають Патр...