
Північна Македонія офіційно погодила передачу Україні бойових гелікоптерів Ми-24. Відповідне рішення ухвалив уряд країни на засіданні 29 березня.
Раніше про передачу цих літальних апаратів говорила голова оборонного відомства Македонії Славянка Петровська.
“Уряд розглянув і взяв до відома інформацію про потребу укласти протокол про передачу авіатехніки (гелікоптерів) між міністерствами оборони Північної Македонії та України й ухвалив відповідний протокол”, – заявили в уряді.
У рішенні не вказаний тип гелікоптерів, які будуть передані, але раніше міністерка оборони Північної Македонії Славянка Петровська повідомила, що йдеться про гелікоптери Ми-24.
Це буде 12 гелікоптерів, які країна купила в України у 2001 році. Частина з них вже певний час не експлуатується.
За даними профільних ЗМІ, шість гелікоптерів Ми-24 пройшли модернізацію, яку реалізували у співпраці з компанією Elbit Systems.
Вони отримали нову авіоніку, що дозволяє використовувати окуляри нічного бачення. Також вони мають сучасну систему навігації, інфрачервоне освітлення та “інші незначні оновлення”.
Наразі Північна Македонія експлуатує тільки два таких Ми-24.
Поточна ситуація створює для білоруського керівництва серйозні ризики, оскільки виконати вимоги України без роздратування Москви неможливо, а ігнорування закликів Києва загрожує перенесенням бойових дій на територію Білорусі, передають Патріоти України...
Керівник Офісу Президента України Кирило Буданов може відіграти одну з ключових ролей у майбутньому врегулюванні російсько-української війни. Таку думку висловили журналіст The Insider Майкл Вайс та колишній співробітник ЦРУ Марк Полімеропулос під час ...