
Північна Македонія офіційно погодила передачу Україні бойових гелікоптерів Ми-24. Відповідне рішення ухвалив уряд країни на засіданні 29 березня.
Раніше про передачу цих літальних апаратів говорила голова оборонного відомства Македонії Славянка Петровська.
“Уряд розглянув і взяв до відома інформацію про потребу укласти протокол про передачу авіатехніки (гелікоптерів) між міністерствами оборони Північної Македонії та України й ухвалив відповідний протокол”, – заявили в уряді.
У рішенні не вказаний тип гелікоптерів, які будуть передані, але раніше міністерка оборони Північної Македонії Славянка Петровська повідомила, що йдеться про гелікоптери Ми-24.
Це буде 12 гелікоптерів, які країна купила в України у 2001 році. Частина з них вже певний час не експлуатується.
За даними профільних ЗМІ, шість гелікоптерів Ми-24 пройшли модернізацію, яку реалізували у співпраці з компанією Elbit Systems.
Вони отримали нову авіоніку, що дозволяє використовувати окуляри нічного бачення. Також вони мають сучасну систему навігації, інфрачервоне освітлення та “інші незначні оновлення”.
Наразі Північна Македонія експлуатує тільки два таких Ми-24.
У ніч на 26 червня Москва знов зазнала повітряної атаки, про знищення десятків "невідомих дронів" заявляє мер Москви Сергій Собянін у Telegram, передають Патріоти України. . Атака на російську столицю почалася приблизно о 02:30 ночі. Вже тоді російсь...
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...