З вдячністю за допомогу в порятунку власної державності: Північна Македонія повертає Україні оновлені бойові гелікоптери

Північна Македонія офіційно погодила передачу Україні бойових гелікоптерів Ми-24. Відповідне рішення ухвалив уряд країни на засіданні 29 березня.

Раніше про передачу цих літальних апаратів говорила голова оборонного відомства Македонії Славянка Петровська.

“Уряд розглянув і взяв до відома інформацію про потребу укласти протокол про передачу авіатехніки (гелікоптерів) між міністерствами оборони Північної Македонії та України й ухвалив відповідний протокол”, – заявили в уряді.

У рішенні не вказаний тип гелікоптерів, які будуть передані, але раніше міністерка оборони Північної Македонії Славянка Петровська повідомила, що йдеться про гелікоптери Ми-24.

Це буде 12 гелікоптерів, які країна купила в України у 2001 році. Частина з них вже певний час не експлуатується.

За даними профільних ЗМІ, шість гелікоптерів Ми-24 пройшли модернізацію, яку реалізували у співпраці з компанією Elbit Systems.

Вони отримали нову авіоніку, що дозволяє використовувати окуляри нічного бачення. Також вони мають сучасну систему навігації, інфрачервоне освітлення та “інші незначні оновлення”.

Наразі Північна Македонія експлуатує тільки два таких Ми-24.

"Я його у першому ж бою розстріляю": Військовий ЗС РФ скаржиться на свого замполіта. Перехоплення

середа, 31 травень 2023, 11:30

Російський військовий телефоном поскаржився на свого заступника командира з політичної частини. У пориві емоцій він пообіцяв його розстріляти. Солдат під час бесіди додав, що ненавидить замполіта. Цю розмову було перехоплено Головним управлінням розвід...

Кримський міст поки живий: Аксьонов вмовляє росіян їхати в окупований Крим

середа, 31 травень 2023, 11:26

"Глава" тимчасово окупованого Криму Сергій Аксьонов повідомив, що Кримський міст готовий прийняти туристичний потік автотранспорту, передають Патріоти України. За словами Аксьонова, час очікування і проходження до перегляду автомобіля на головному тран...