З визволеної від окупантів Київщини вивезли 410 тіл загиблих, - генпрокурор Венедіктова

З території звільненої від російських окупантів Київської області вже вивезли 410 тіл вбитих мирних мешканців. Про це повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова у Facebook, передають Патріоти України.

"На звільнених територіях Київщини – надважливі докази жорстоких воєнних злочинів РФ. Це пекло, яке треба задокументувати, щоб покарати нелюдів, які влаштували його на нашій землі", – зазначила вона.

За її словами, вся звільнена від окупантів територія поділена на квадрати, в кожному з яких працюють слідчо-оперативні групи з прокурорів, слідчих та оперативних співробітників Нацполу. До проведення оглядів місць подій залучаються інспектори-криміналісти, вибухотехніки, кінологи, судово-медичні експерти чи лікарі та ДСНС.

"В бюро судмедекспертизи постійно чергують прокурори, слідчі та судові експерти для проведення оглядів, розтинів та відбору зразків ДНК. З території Київщини наразі вивезено 410 тіл вбитих мирних мешканців, за 1-3 квітня 140 з них вже оглянуто прокурорами та іншими фахівцями", – додала Венедіктова.

Прокурор відзначила, що паралельно відбувається робота з місцевим населенням, пошук свідків, потерпілих, збір фото і відеодоказів. При цьому вона розкритикувала та попередила тих, хто прагне лише "заселфитись на місці трагедії":

"Для всіх "помічників" повторю – це місце злочину, де мають працювати лише професіонали, щоб не порушити обставин, зібрати весь справді необхідний матеріал за міжнародними стандартами. А ще – там досі небезпечно, велика частина території умисно замінована ворогом, багато боєприпасів не здетонували".

"Не має відношення до Євросоюзу": У Латвії хочуть обмежити використання російської мови на роботі і в громадських місцях

неділя, 14 серпень 2022, 21:00

Країни Балтії чи не найактивніше поривають усі зв'язки з російськими окупантами. Вони першими виступили за скасування шенгенських віз для росіян та готові на подальші радикальні кроки, зазначають Патріоти України. Кожного дня ізоляція російських окупан...

"Попереду ще багато боїв": Генерал Кривонос зробив невтішний прогноз щодо термінів війни

неділя, 14 серпень 2022, 20:52

Розв'язана Росією війна проти України, швидше за все, буде затяжною, попереду ще дуже багато боїв. Таку думку висловив генерал ЗСУ Сергій Кривонос, коментуючи заяву про тривалу війну глави військової розвідки Великобританії генерал Джима Хокенхалла, пе...