За 1,5 млрд бюджетних грошей: ОПЗЖ у Дніпрі будує льодову арену

Геннадій Гуфман. Фото: 5 канал.

Дві будівельні компанії у Дніпропетровській області отримали замовлення від ОДА та її підрозділів на понад 2 млрд грн, у тому числі на реконструкцію льодової арени ДС "Метеор". У цьому статутний капітал однієї фірми становить лише 200 грн, а другий – 1000 грн. Обидві компанії пов'язані із першим заступником голови Дніпропетровської облради Геннадієм Гуфманом, який є керівником місцевого відділення ОПЗЖ. Про це свідчать дані з відкритих джерел. Йдеться про ТОВ "Будівельна група "АЛЬФАБУД " та ТОВ "Будівельна компанія "ПРЕМ'ЄР БУД". Згадані замовлення від ОДА вони отримали у 2021-2022 роках, повідомляють Патріоти України.

Засновником ТОВ "Будівельна група "АЛЬФАСБУД" є Петрова Ірина Анатоліївна за сумісництвом є керівником партії "Соціальна реконструкція". У 2020 році керівником цієї партії був Євген Моршинін, який разом із Євгеном Ліфшицем та Геннадієм Гуфманом є одним із засновників ТОВ "Гостинич".

Актуальний керівник цієї мікро-партії Валерій Зінченко керує діючими підприємствами: ТОВ "ОП Жилсервіс", власником якого є Євген Ліфшиць та ТОВ "АСУ", засновниками якого є юридичні особи-підприємства та Євген Ліфшиць.

"Соціальна реконструкція" – назва найбільш "розпіареної" програми з благоустрою у Дніпрі від місцевої ланки ОПЗЖ та особисто Геннадія Гуфмана.

Крім того, керівник ТОВ "СК "АЛЬФАБУД" – Андрій Стрілець також є директором: ТОВ "АС-БІЛДІНГ", ПП "УКР.БУД", ТОВ "ЕНЕРГО БУД УКРАЇНА". У 2020 році Стрілець був керівником ТОВ "СТІЛ ГЛОБАЛ ОРІДЖИНАЛ" , Бенефіціаром якого в той час вважався Євген Ліфшиць – один з близьких бізнес-партнерів Геннадія Гуфмана.

За останні два роки ТОВ "Будівельна група "АЛЬФАБУД" була учасником у 138 закупівлях, ставши переможцем у 131 закупівлі на суму 858,46 млн грн. Реально підписано 122 договори на суму 729,78 млн грн. При цьому 78% цих тендерів припали на Дніпропетровську ОДА та її підрозділи Компанія отримала всього замовлень на приблизно 575 млн грн.

  • 117,5 млн грн на капітальний ремонт Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 89;
  • 72,1 млн грн – капітальний ремонт ЗОШ №9;
  • 61,8 млн грн на реконструкцію Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37,
  • 56,9 млн грн – капітальний ремонт КЗ "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 295 та низка інших.

Інша надуспішна компанія ТОВ "Будівельна компанія "ПРЕМ'ЄР БУД" зі статутним капіталом в 1000 грн отримала підряди від області на 1,45 млрд грн.

Протягом двох років брали участь у 12 держзакупівлях, ставши переможцями у 8 із них на приблизну суму 1,6 млрд грн. З них від ДніпроОДА у 2021-2022 pp. – два підряди на суму 1,45 млрд грн.

Зокрема, – на реконструкцію палацу спорту "Метеор" (м. Дніпро, вул. Макарова, 27 А), на що було виділено понад 1,365 млрд грн. БК "ПРЕМ'ЄР БУД" також входить до орбіти Гуфмана-Ліфшиця. Наприклад, досвід роботи ТОВ БК "Прем'єр Буд" підтвердила листом від ТОВ "Будівельно-монтажне товариство Дніпро", підписане Євгеном Ліфшицем.

Акти виконаних робіт та інші документи, що підтверджують необхідні компетенції та досвід компанії, які надавалися до торгів за "Метеором", від тієї ж "БМТ Дніпро", підписані "задоволеним" замовником Ліфшицем.

Євген Ліфшиць є давнім бізнес-партнером Геннадія Гуфмана. Обидва вважаються засновниками ТОВ "ГОТЕЛЬНИЙ СЕРВІС". Також Ліфшиць є директором ПП "ІР-ІНВЕСТ-ГРУП", засновником та бенефіціаром якого є Гуфман.

Євген Ліфшиць протягом 1996-2017 років був керівником ТОВ "РІЕЛТІ", одним із засновників якого є Геннадій Гуфман. Також Ліфшиць з 2001 року вважається керівником підприємства з іноземними інвестиціями "УКРТЕХСПЛАВ" та з 2003 року – дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями "ІР-МВ", бенефіціаром яких є Гуфман.

а на початку 2021 року Ліфшиць змінив Гуфмана у статусі засновника ТОВ "Попаснянський склозавод" та приватного підприємства "АБЕТІНА". Обидва підприємства у липні того ж року припинили свою діяльність.

За даними YouControl, Євген Ліфшиць у середині липня 2022 року отримав від Геннадія Гуфмана будівельні компанії ОВ "ІНТЕР СЕРВІС ПЛЮС", одним із засновників якої є Геннадій Гуфман (у декларації Гуфмана за 2020 рік зазначено, що йому належали 75% активів). ТОВ "ПРОСТІР НЕРУХОМІСТЬ", яке у декларації Гуфмана за 2020 рік теж значиться як його власність, ТОВ "Прем'єр Девелопмент", бенефіціарним власником якого. за даними Clarity Project, є Геннадій Гуфман. Крім того, Ліфшиць отримав балансове майно цих фірм. Від першої – будівлі, від другої – 4 будівлі та 4 автомобілі.

Ющенко розповів, як приймав удома Путіна та старанно уникав "неправильного" слова

середа, 8 лютий 2023, 22:00

Третій президент України Віктор Ющенко розповів, як приймав диктатора Путіна на своїй дачі в в Нових Безрадичах. За його словами, диктатора зацікавила стародавня українська піч та косівська кераміка. Про це Ющенко сказав в інтерв'ю "Гордону", передають...

У Слов’янську затримали зрадницю, яка наводила російські ракети на позиції ЗСУ

середа, 8 лютий 2023, 21:28

У Слов’янську Донецької області місцева мешканка допомагала окупантам наводити ракети та здавала позиції ЗСУ. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура, передають Патріоти України. У січні 2023 року жінка через соціальні мережі передавала представ...