
Україна планує від'єднатися від електромережі з Білоруссю і Російською Федерацією до кінця 2023 року. Про це заявив український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляють Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.
"З радянських часів українська електромережа є частиною єдиної мережі, яка включає Білорусь і Росію. Але ми хочемо "відрізатися" від цієї мережі і зробити українську електромережу інтегрованою частиною європейської мережі. Ми плануємо це зробити до кінця 2023 року. Після цього будь-які перетоки електроенергії з Білорусі стануть фізично неможливими", - сказав міністр на пресконференції після переговорів з головою МЗС Литви Габріелюсом Ландсбергісом у Києві у вівторок.
Кулеба зазначив, що цей крок сприятиме енергетичній безпеці України, Європи в цілому і зокрема Литви.
У свою чергу Ландсбергіс висловив занепокоєння Литви у зв'язку з тим, що білоруська електроенергія має доступ до ринку України і що це може допомогти розвинути небезпечну атомну електростанцію в Островці в Білорусі.
РФ вже три місяці поспіль демонструє свої спроможності щодо завдання масованих ударів по Україні - 600 безпілотників і 70 ракет протягом місяця. Таку думку в етері Еспресо та Slawa.TV висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Респуб...
Президент Сербії Александар Вучич заявив у суботу, що піде у відставку протягом кількох тижнів, і оголосив дострокові президентські та парламентські вибори, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. Заява Вучича пролунала після півтора року а...