За вхід - рубель, за вихід - два: Кулеба розповів, коли Україна зможе від'єднатися від електромережі з Білоруссю і РФ, котру запровадили урядовці Зеленського

Україна планує від'єднатися від електромережі з Білоруссю і Російською Федерацією до кінця 2023 року. Про це заявив український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляють Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"З радянських часів українська електромережа є частиною єдиної мережі, яка включає Білорусь і Росію. Але ми хочемо "відрізатися" від цієї мережі і зробити українську електромережу інтегрованою частиною європейської мережі. Ми плануємо це зробити до кінця 2023 року. Після цього будь-які перетоки електроенергії з Білорусі стануть фізично неможливими", - сказав міністр на пресконференції після переговорів з головою МЗС Литви Габріелюсом Ландсбергісом у Києві у вівторок.

Кулеба зазначив, що цей крок сприятиме енергетичній безпеці України, Європи в цілому і зокрема Литви.

У свою чергу Ландсбергіс висловив занепокоєння Литви у зв'язку з тим, що білоруська електроенергія має доступ до ринку України і що це може допомогти розвинути небезпечну атомну електростанцію в Островці в Білорусі.

Удари посилюються. Міноборони України оголосило про закриття пляжного сезону у Криму

понеділок, 22 червень 2026, 18:20

Міністерство оборони України підтвердило, що в окупованому Криму протягом останніх днів було завдано ударів по низці ворожих цілей: об'єктах протиповітряної оборони, нафтобазі та газостанції. Таку заяву відомство оприлюднило 22 червня у Facebook, перед...

Щоб було кому воювати: У РФ запровадять обов'язковий курс із безпілотників для студентів, - ЦПД

понеділок, 22 червень 2026, 16:50

Російська влада продовжує посилювати мілітаризацію системи вищої освіти, дедалі активніше інтегруючи навчальні заклади у підготовку кадрів для військової сфери, передають Патріоти Україн з посиланням на Центр протидії дезінформації. Російська влада пр...