Заарештовано 60 млн доларів: Лещенко повідомив про прорив у справі "вишок Бойка"

Швейцарія почала кримінальне розслідування проти сім'ї депутата VIII скликання Євгена Бакуліна. У рамках слідства заарештовані 60 млн швейцарських франків (61,7 млн доларів) у двох фінустановах – Bank Rothschild & Co (Цюріх) і EFG Bank (Лугано). Про це повідомив український журналіст Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України.

Він зазначив, що гроші заарештовані в рамках розслідування кримінальної справи, відомої як "вишки Бойка". За версією слідства, рахунки, на які прокуратура Швейцарії наклала арешт, належать синові й дочці Бакуліна. Вони зареєстровані на офшорні компанії з Белізу та Британських Віргінських островів.

"Діти Бакуліна намагалися оскаржити в швейцарському суді передачу Україні інформації про виявлені у них рахунки в Швейцарії, проте суд дав згоду на передачу цих даних Україні", – заявив Лещенко.

Журналіст додав, що діти Бакуліна є громадянами Росії. Сам екснардеп після винесення йому підозри у справі "вишок Бойка" втік, імовірно, до Росії.

"За інформацією слідства, загалом заарештовано 60 млн франків. З них син і дочка Бакуліна намагалися оскаржити передачу інформації Україні щодо рахунків, де зберігалося 13,7 млн доларів і 12,7 млн євро", – резюмував Лещенко.

Пізніше Лещенко додав, що в листопаді 2019 року суд в Швейцарії ухвалив процедурне рішення з приводу можливих корупційних дій, пов'язаних з НАК "Нафтогаз України".

"Це рішення було засноване на запиті Генпрокуратури України про правову допомогу в розслідуванні справи №42018000000000585. У запиті фігурували: три офшорних компанії зі швейцарськими рахунками і двоє індивідуумів – син і дочка екс-депутата Євгена Бакуліна, на швейцарських рахунках яких було заморожено 13,7 мільйонів доларів і 12,7 мільйонів євро", – повідомив екс-нардеп.

За його інформацією, швейцарський прокурор не тільки надав правову допомогу Україні щодо "вишок Бойка", але і почав власне кримінальне розслідування у справі крадіжки в "Нафтогазі".

Відзначається, що згідно з матеріалами, в ньому також фігурує колишній топ-менеджер "Нафтогазу" і його мати.

"Хоча прізвища у швейцарському реєстрі судових рішень не розголошуються, судячи з контексту, імовірно, мова йде про синів Володимира Кацуби - також колишнього депутата Верховної Ради 8 скликання. У справі фігурує 60 мільйонів франків і два швейцарські банки – Bank Rothschild і EFG, а також золото, що зберігалося у банку", – уточнив Лещенко.

Він додав, що син і дочка Бакуліна (громадяни Росії) намагалися заблокувати передачу інформації зі Швейцарії в Україну, однак швейцарський суд постановив відмовити їм. Про розвиток справи щодо "вишок Бойка" в Швейцарії вже написала провідна швейцарська газета Tages Anzeiger.

Росія посилає "сигнал" Заходу: У РНБО пояснили, чому пропагандисти Путіна змінюють риторику

субота, 21 травень 2022, 12:28

Російська пропаганда змінює риторику - тепер війну проти України вона описує тезою "не все так однозначно". Ймовірно, таким чином Кремль направив сигнал Заходу та взяв "оперативну паузу", щоб обміркувати стратегію інформаційної війни, передають Патріот...

Недоімперії не допоможуть ніякі скриті мобілізації: Зеленський розповів, на скільки наразі зросла чисельність української армії

субота, 21 травень 2022, 12:17

По мірі нарощування важких озброєнь ЗСУ окупантам стає все важче вижити на наших теренах. А щодо того кому йти в контратаку, коли все буде готове, проблем точно не буде з чисельністю вмотивованого війська. Володимир Зеленський в інтерв’ю українським жу...