Заарештовано 60 млн доларів: Лещенко повідомив про прорив у справі "вишок Бойка"

Швейцарія почала кримінальне розслідування проти сім'ї депутата VIII скликання Євгена Бакуліна. У рамках слідства заарештовані 60 млн швейцарських франків (61,7 млн доларів) у двох фінустановах – Bank Rothschild & Co (Цюріх) і EFG Bank (Лугано). Про це повідомив український журналіст Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України.

Він зазначив, що гроші заарештовані в рамках розслідування кримінальної справи, відомої як "вишки Бойка". За версією слідства, рахунки, на які прокуратура Швейцарії наклала арешт, належать синові й дочці Бакуліна. Вони зареєстровані на офшорні компанії з Белізу та Британських Віргінських островів.

"Діти Бакуліна намагалися оскаржити в швейцарському суді передачу Україні інформації про виявлені у них рахунки в Швейцарії, проте суд дав згоду на передачу цих даних Україні", – заявив Лещенко.

Журналіст додав, що діти Бакуліна є громадянами Росії. Сам екснардеп після винесення йому підозри у справі "вишок Бойка" втік, імовірно, до Росії.

"За інформацією слідства, загалом заарештовано 60 млн франків. З них син і дочка Бакуліна намагалися оскаржити передачу інформації Україні щодо рахунків, де зберігалося 13,7 млн доларів і 12,7 млн євро", – резюмував Лещенко.

Пізніше Лещенко додав, що в листопаді 2019 року суд в Швейцарії ухвалив процедурне рішення з приводу можливих корупційних дій, пов'язаних з НАК "Нафтогаз України".

"Це рішення було засноване на запиті Генпрокуратури України про правову допомогу в розслідуванні справи №42018000000000585. У запиті фігурували: три офшорних компанії зі швейцарськими рахунками і двоє індивідуумів – син і дочка екс-депутата Євгена Бакуліна, на швейцарських рахунках яких було заморожено 13,7 мільйонів доларів і 12,7 мільйонів євро", – повідомив екс-нардеп.

За його інформацією, швейцарський прокурор не тільки надав правову допомогу Україні щодо "вишок Бойка", але і почав власне кримінальне розслідування у справі крадіжки в "Нафтогазі".

Відзначається, що згідно з матеріалами, в ньому також фігурує колишній топ-менеджер "Нафтогазу" і його мати.

"Хоча прізвища у швейцарському реєстрі судових рішень не розголошуються, судячи з контексту, імовірно, мова йде про синів Володимира Кацуби - також колишнього депутата Верховної Ради 8 скликання. У справі фігурує 60 мільйонів франків і два швейцарські банки – Bank Rothschild і EFG, а також золото, що зберігалося у банку", – уточнив Лещенко.

Він додав, що син і дочка Бакуліна (громадяни Росії) намагалися заблокувати передачу інформації зі Швейцарії в Україну, однак швейцарський суд постановив відмовити їм. Про розвиток справи щодо "вишок Бойка" в Швейцарії вже написала провідна швейцарська газета Tages Anzeiger.

​Посол Росії в США повідомив про висилку десятків своїх дипломатів із країни

неділя, 28 листопад 2021, 22:18

За словами Анатолія Антонова, приблизно 27 російських дипломатів із сім'ями змушені залишити США 30 січня, ще стільки ж працівників диппредставництва РФ виїдуть із країни 30 червня наступного року, зазначають Патріоти України.

"П'ятий президент розповів, про що розмовляв із генералами США у Галіфаксі: Союзники можуть допомогти Україні різко підняти ціну Путіну за вторгнення", - Порошенко

неділя, 28 листопад 2021, 22:05

На Міжнародній безпековій конференції у Галіфаксі була представлена потужна делегація із США - члени Конгресу США, очільники американських збройних сил. Про це в інтерв’ю для програми The Week на телеканалі Прямий розповів п’ятий президент, лідер парті...