Заблокували десятки причетних редакторів: У Вікіпедії просували російську пропаганду

Мережа тіньових редакторів просувала наративи РФ про війну проти України у Вікіпедії. Про це свідчать результати дослідження, яке наводить видання Gizmodo, передають Патріоти України.

Зазначається, що два британські аналітичні центри проаналізували діяльність 86 редакторів, які були заблоковані через порушення кодексу етики Вікіпедії. Редактори вносили зміни до статей, у яких намагалися маніпулювати інформацією, схиляючи її у бік російського наративу.
Ці спроби включали зміну мови, щоб надалі мінімізувати об'єктивність прозахідних версій та максимізувати об'єктивність проросійських версій. Також зафіксовано додавання кремлівських цитат і прес-релізів для посилення проросійських аргументів.
"Одна з загроз для Вікіпедії - використання підозрілих або тенденційних джерел. Тому спочатку ми перевірили підхід фільтрації редагування на основі того, чи додають вони посилання на афілійовані або спонсоровані державними ЗМІ сайти", - заявили дослідники.
Зазначається, що мережа редакторів регулярно вставляла посилання на російські ЗМІ. Водночас дослідники безпосередньо не звинувачують російський уряд, наголошуючи, що складно довести координацію цих редакторів між собою.

"Це було б несправедливо": Зеленський вперше зізнався, де перебувають його діти під час війни

четвер, 8 червень 2023, 16:30

Президент України Володимир Зеленський вперше розповів, де перебувають його діти – 18-річна донька Олександра та 10-річний син Кирило, передають Патріоти України. Очільник країнипоспілкувався з журналістами німецької газети Bild і чесно відповів на зап...

ЗСУ відкинули окупантів біля Бахмута! Звільнено ще понад 2 квадратних км за добу

четвер, 8 червень 2023, 16:28

За останню добу Третя штурмова бригада звільнила від окупантів на Бахмутському напрямку понад 2 квадратних км, передають Патріоти України з посиланням на Telegram підрозділа. Мова йде про територію обсягом - 1.8 км вздовж фронтової лінії, та 1.2 км у ...