Заблокували десятки причетних редакторів: У Вікіпедії просували російську пропаганду

Мережа тіньових редакторів просувала наративи РФ про війну проти України у Вікіпедії. Про це свідчать результати дослідження, яке наводить видання Gizmodo, передають Патріоти України.

Зазначається, що два британські аналітичні центри проаналізували діяльність 86 редакторів, які були заблоковані через порушення кодексу етики Вікіпедії. Редактори вносили зміни до статей, у яких намагалися маніпулювати інформацією, схиляючи її у бік російського наративу.
Ці спроби включали зміну мови, щоб надалі мінімізувати об'єктивність прозахідних версій та максимізувати об'єктивність проросійських версій. Також зафіксовано додавання кремлівських цитат і прес-релізів для посилення проросійських аргументів.
"Одна з загроз для Вікіпедії - використання підозрілих або тенденційних джерел. Тому спочатку ми перевірили підхід фільтрації редагування на основі того, чи додають вони посилання на афілійовані або спонсоровані державними ЗМІ сайти", - заявили дослідники.
Зазначається, що мережа редакторів регулярно вставляла посилання на російські ЗМІ. Водночас дослідники безпосередньо не звинувачують російський уряд, наголошуючи, що складно довести координацію цих редакторів між собою.

"Був вкрай ефективний щодо комунікації з партнерами": В Офісі президента прокоментували ймовірність відставки Резнікова

неділя, 5 лютий 2023, 21:45

Радник керівника офісу президента Михайло Подоляк прокоментував імовірність відставки міністра оборони Олексія Резнікова, зазначивши вкрай ефективну роботу міністра з іноземними партнерами щодо постачання озброєння Україні. Про це Подоляк сказав в ефір...

"Своїх не кидають"? Українські аеророзвідники показали, як окупант накивав п’ятами після "привіту" від дрона (відео)

неділя, 5 лютий 2023, 21:30

Збройні сили України щодня зменшують чисельність путінської армії. Наші захисники проводять успішну "денацифікацію" та "демілітаризацію" ворога, передають Патріоти України. Окупанти, яким пощастило вижити, тікають від міці українських бійців, кидаючи ...