Забудькуватість 90-річного владики? Оприлюднили відеозапис ліквідації УПЦ КП, котрий спростовує заяви Філарета

Рішення схвалили на території Святої Софії, однак почесний патріарх згодом заявив, що цього не було.
Патріарх Філарет. Фото: Інформатор.

В інтернеті з’явилося відео, що спростовує слова екс-очільника УПЦ Київського патріархату Філарета про події грудня минулого року, що передували Об’єднавчому собору та створенню Православної церкви України. На сторінці "Українська Церква" в YouTube викладено відеозапис, що підтверджує проведення УПЦ КП помісного собору та схвалення рішення про ліквідацію цієї юрисдикції, передають Патріоти України.

"Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату 15.12.2018 р. - аудіо та відео, які спростовують твердження, що "такого Собору не було", - підписано оприлюднений ролик. У ньому видно архієреїв колишньої УПЦ КП, а також священиків і мирян, наявність яких засвідчує широкий характер зібрання, а не вужчий формат архієрейського собору, як про це стверджував раніше Філарет.

На відео зафіксовано присутність на соборі самого Філарета, а також теперішнього предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія. Вони обоє слухають текст постанови про ліквідацію УПЦ КП, після чого митрополит Луцький Михаїл звертається до Філарета з проханням благословити голосувати за припинення діяльності Київського патріархату. Чути голос Філарета: "Давайте". Лише один із присутніх висловився проти, але запевнив, що все одно підпише підсумковий документ. Після чого зафіксовано, як архієпископ Чернігівський Євстратій дає ручку патріарху Філарету і той першим підписує щойно схвалене собором рішення. Також наводиться текст цього документу, в якому констатується припинення діяльності УПЦ КП та всіх її статутних органів, а також наголошується на необхідності ввійти до складу нового релігійного об’єднання – ПЦУ.

Згідно зі статутом УПЦ КП, до президії помісного собору входили за посадою патріарх, постійні члени синоду, а також один священик і один мирянин. Секретаріат складався з секретаря в архиєрейському сані та двох помічників: клірика і мирянина. Протоколи підписувалися головою собору (патріархом) і членами президії. Всі ці статутні вимоги, як випливає з відеозапису, були дотримані 15 грудня 2018 року.

Зеленський запропонував Раді продовжити воєнний стан і мобілізацію в Україні

середа, 18 травень 2022, 14:30

Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді продовжити воєнний стан і загальну мобілізацію. Відповідні законопроєкти № 7389 та № 7390 булло внесено до парламенту у середу, 18 травня, пише НВ, інформує UAINFO.org. Водночас текстів...

Тепер мають загинути за Путіна: Росія оголосила в Криму мобілізацію військових, які зрадили Україну в 2014 році

середа, 18 травень 2022, 14:26

Попри те, що прихована мобілізація в РФ провалилася, росіяни знайшли вихід по залученню нових солдатів. Кремль вирішив відправити на війну в Україну військових з Криму, що зрадили присязі у 2014 році, передають Патріоти України з посиланням на повідомл...