Забулись запитати кривавий Мордор: МЗС Росії направило ноту протесту через плани декомунізувати пам'ятний знак у Львові

Міністерство закордонних справ Росії направило ноту українському зовнішньополітичному відомству (МЗС України) нібито через наміри демонтувати у Львові пам'ятний знак "Орден Великої Вітчизняної війни". Йдеться про радянську зірку, яка розміщена на військовому меморіалі "Марсове поле", зазначають Патріоти України.

У Москві українську владу звинуватили в порушенні міжнародних зобов'язань. Як повідомляється на сайті російського МЗС, документ було відправлено 30 липня.

"... з вимогою виконання українською стороною міжнародних зобов'язань і норм національного законодавства щодо захисту та збереження військових меморіалів", – йдеться в публікації.

У російському міністерстві вважають, що такі зобов'язання були закріплені в угоді про "увічнення пам'яті про мужність і героїзм народів держав-учасниць СНД" в період Другої світової війни 1941-1945 років. Там підкреслили, що Україна є "учасником цього зобов'язання".

Крім цього, в МЗС РФ додали, що "рішуче засуджують курс на демонтаж пам'ятників радянським солдатам", який взяла Україна, самої "пам'яті про їхній подвиг у боротьбі з фашизмом".

"Закликаємо керівництво України відмовитися від фальсифікації історії і спроб позбавити українських громадян перемоги у другій світовій війні, досягнутої спільними зусиллями всіх народів колишнього Радянського Союзу", – написали в пресрелізі.

"За один день міг три рази померти": Окупант поскаржився на реалії війни в Україні і заявив, що прокляв той час, як приїхав в Україну. Перехоплення

неділя, 29 січень 2023, 17:43

Російський солдат по телефону поділився реаліями служби у ЗС РФ у "зоні СВО". Окупант розповів про масштабні втрати серед особового складу його бригади. Про це повідомив Telegram-канал Головного управління розвідки МО України. Телефонна розмова була пе...

"Ніде не прописано": Юрист пояснив, чи будуть повертати в Україну з-за кордону чоловіків призовного віку

неділя, 29 січень 2023, 17:28

У зв'язку з затвердженням нового Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у багатьох українців, які перебувають за кордоном, постає питання, чи можуть їх примусово повернути до України, переда...