Західні політики незадоволені повільними темпами українського контрнаступу і помітно нервують з цього приводу. Про це пише BBC за підсумками міжнародного безпекового форуму, який відбувся в американському місті Аспен, передають Патріоти України.
"Приїхавши в Аспен після тритижневого перебування в Україні, я виявив легку нервозність не тільки через темпи нинішнього контрнаступу України, а й через довгострокові зобов'язання Америки", - пише автор публікації.
Він зазначив, що Україна вже місяць веде контрнаступ, і зрозуміло, що він виявився, як висловився один з виступаючих, "важким випробуванням", коли щодня вдається звільняти всього кілька метрів землі
Вчора президент України Володимир Зеленський виступив на цьому форумі по відеозв'язку, "щоб висловити подяку і попросити про додаткову допомогу". Він зазначив, що це критичний період війни, в якому багато "тримається на волосині".
При цьому перше питання до Зеленського було про те, чому справи йдуть повільніше, ніж очікувалося. Він терпляче пояснив, що початок контрнаступу було відкладено через брак зброї, боєприпасів і підготовки, і що це дало Росії можливість встановити більше мін і поліпшити свою оборону. При цьому український лідер змушений був окремо уточнити, що наближається момент, коли контрнаступ "набере обертів".
Вже після виступу Зеленського в Аспені радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван в публічній заяві висловив сумнів, що винищувачі F-16 зможуть зіграти значну роль у війні. Інші американці, які брали безпосередню участь в поставках зброї, також в приватному порядку говорять, що Україна має все необхідне для контрнаступу, а переозброїти їх знову в тому ж обсязі в майбутньому може бути не так просто. Це і робить нинішній контрнаступ ключовим.
"Україна все ще намагається знайти слабке місце в обороні Росії, щоб потім застосувати сили, які вона тримала в резерві, в надії зробити значний прорив. Якщо це спрацює, то Україна може опинитися в сильній позиції. Але якщо вони не можуть прорватися, то розмови про патову ситуацію можуть бути більш конкретними і привести до важких переговорів", – пише BBC.
Автор публікації зазначає, що в західній підтримці України "є натяки на тріщини". Деякі члени Конгресу США відкрито говорили в Аспені, що їхніі виборці не здатні знайти Україну на мапі, що ставить під сумнів масштаби наданої допомоги.
Особливо багато противників допомоги Україні серед республіканської аудиторії в США. Європейські партнери цим відверто стурбовані. Наприклад, міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі в Аспені виступив із заявою, що Захід не повинен дозволити російській пропаганді "спокусити себе" розмовами про патову ситуацію на фронті в Україні.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...