"Захід спровокував": Близько половини угорців, болгар і словаків не вважають РФ головним винуватцем у війні проти України, - соцопитування

Згідно з новим опитуванням аналітичного центру GLOBSEC з Братислави, майже половина респондентів в Угорщині, Болгарії та Словаччині, як і раніше, не покладають основну відповідальність на Росію як на сторону, відповідальну за війну в Україні, повідомляють Патріоти України.

Соціологи регулярно проводять опитування громадської думки у дев'яти країнах Центральної та Східної Європи. Цього року питання були зосереджені на Україні. Дослідження проводилося наприкінці березня та у квітні, більш ніж через місяць після вторгнення Росії. Одним із питань питання було: "Хто, на вашу думку, відповідає за війну в Україні?".

51% словаків, 50% болгар та 48% угорців поклали відповідальність на Росію.

Ці цифри набагато нижчі, ніж в інших країнах Центральної та Східної Європи. Латвія є наступною у рейтингу, де частка респондентів, які звинувачують Кремль у вторгненні складає 61%.

Чимало опитаних у цих трьох країнах звинуватили "Захід, який спровокував Росію": в Словаччині 28%, в Болгарії 26%, в Угорщині 19%.

Найбільше респондентів, які обрали винуватицею "Україну, яка пригнічує російськомовну частину населення", в Угорщині - 18%.

"Спотворене ставлення певних верств населення до подій в Україні у поєднанні з потенційними економічними труднощами в майбутньому може зробити ці вразливі групи потенційними мішенями для популістських та авторитарних лідерів", - підсумували в GLOBSEC.

У Кремлі буде істерика: Євродепутат "запропонував" розділити Калінінградську область РФ між Чехією та Польщею

субота, 1 жовтень 2022, 6:54

Чеський євродепутат Томаш Здеховський у своєму Twitter поділився сатиричним жартом, у якому йдеться про поділ російської Калінінградської області між Польщею та Чехією, передають Патріоти України. Згодом про це як про серйозну пропозицію повідомив росі...

Війська РФ завдали удару по Одещині, ракети влучили в промисловий об'єкт

субота, 1 жовтень 2022, 6:43

Уосвіта 1 жовтня в Одеській області російські окупанти здійснили ракетну атаку, пошкодивши електропідстанцію на об'єкті промислової інфраструктури. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі голова Одеської ОВА Ростислав Братчук, передають Патріоти Укра...