"Захід спровокував": Близько половини угорців, болгар і словаків не вважають РФ головним винуватцем у війні проти України, - соцопитування

Згідно з новим опитуванням аналітичного центру GLOBSEC з Братислави, майже половина респондентів в Угорщині, Болгарії та Словаччині, як і раніше, не покладають основну відповідальність на Росію як на сторону, відповідальну за війну в Україні, повідомляють Патріоти України.

Соціологи регулярно проводять опитування громадської думки у дев'яти країнах Центральної та Східної Європи. Цього року питання були зосереджені на Україні. Дослідження проводилося наприкінці березня та у квітні, більш ніж через місяць після вторгнення Росії. Одним із питань питання було: "Хто, на вашу думку, відповідає за війну в Україні?".

51% словаків, 50% болгар та 48% угорців поклали відповідальність на Росію.

Ці цифри набагато нижчі, ніж в інших країнах Центральної та Східної Європи. Латвія є наступною у рейтингу, де частка респондентів, які звинувачують Кремль у вторгненні складає 61%.

Чимало опитаних у цих трьох країнах звинуватили "Захід, який спровокував Росію": в Словаччині 28%, в Болгарії 26%, в Угорщині 19%.

Найбільше респондентів, які обрали винуватицею "Україну, яка пригнічує російськомовну частину населення", в Угорщині - 18%.

"Спотворене ставлення певних верств населення до подій в Україні у поєднанні з потенційними економічними труднощами в майбутньому може зробити ці вразливі групи потенційними мішенями для популістських та авторитарних лідерів", - підсумували в GLOBSEC.

"Знайти стільки самогубців неможливо": РФ провалює "казковий" план набору контрактників

вівторок, 21 березень 2023, 14:59

Плани Генштабу РФ набрати 400 тис добровольців-контрактників скоріше казкові, ніж реальні. Росіяни охочіше підпишуть контракт з "Вагнером", ніж з регулярною армією. Про це заявило джерело інсайдерського проекту "ВЧК-ОГПУ". На заваді планам Генштабу щод...

Нова "бавовна": Безпілотники атакували станцію "Транснафти" - росіяни залишились без світла

вівторок, 21 березень 2023, 14:39

У Брянській області невідомі безпілотники атакували територію нафтоперекачувальної станції "Новозибків". Вона належить компанії "Транснафта", передають Патріоти України. Як повідомляє Телеграм-канал "Осторожно, новости", про атаку дронів заявив губерн...