Чиновники у країнах Заходу таємно розробляють план дій на той випадок, якщо країна-агресора Росія все ж таки піде на ядерний удар і застосує зброю масового ураження в Україні чи поряд із нею. Уряди мають намір запобігти хаосу та паніці у своїх країнах. Про це пише The Guardian, посилаючись на інсайдера, передають Патріоти України.
Він назвав те, що відбувається, "розсудливим плануванням цілої низки можливих сценаріїв", і зазначив, що ядерна криза, як і раніше, вважається вкрай малоймовірною.
Попри це, офіційні особи західних країн на міжнародному рівні переглядають плани надання екстреної підтримки та заспокоєння населення, яке побоюється ядерної ескалації.
Повідомляється, що одного з чиновників під час брифінгу запитали, чи буде вжито заходів, щоб запобігти паніці серед населення, якщо люди почнуть масово робити великі закупки або в страху тікати з міст, очікуючи на ескалацію після ймовірного "ядерного інциденту".
У статті наголошується, що кампанії з інформування громадськості та шкільні навчання щодо того, як вижити в ядерній війні, були характерними для часів холодної війни. Зокрема, йдеться про кампанію "Пригнись і накрийся" ("Duck and Cover") у США в 1950-х роках, кампанію "Захистити і вижити" ("Protect and Survive") у Великій Британії наприкінці 1970-х та про компанію "У кожного є шанс" ("Everyone has a chance") у Західній Німеччині на початку 1960-х років.
"Ці кампанії були предметом серйозної критики та пародій за їхнє припущення про те, що можна було б пережити масштабний ядерний конфлікт, хоча в такому разі основна увага має бути зосереджена на запобіганні громадській паніці через страх перед неконтрольованою ядерною ескалацією, яка може призвести до того, що великі міста стануть мішенню, – сказано в повідомленні.
Кейт Хадсон, генеральна секретарка Кампанії за ядерне роззброєння, заявила, що нинішнє "розсудливе планування" походить від кампанії "Захистити і вижити".
Нагадаємо: Reuters, посилаючись на заяву високопосадовця НАТО, повідомило, що якщо країна-агресор Росія піде на ядерний удар, такий крок, з великою ймовірністю, викличе "фізичну відповідь" з боку країн-союзників і, можливо, самого Північноатлантичного альянсу.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...