Чиновники у країнах Заходу таємно розробляють план дій на той випадок, якщо країна-агресора Росія все ж таки піде на ядерний удар і застосує зброю масового ураження в Україні чи поряд із нею. Уряди мають намір запобігти хаосу та паніці у своїх країнах. Про це пише The Guardian, посилаючись на інсайдера, передають Патріоти України.
Він назвав те, що відбувається, "розсудливим плануванням цілої низки можливих сценаріїв", і зазначив, що ядерна криза, як і раніше, вважається вкрай малоймовірною.
Попри це, офіційні особи західних країн на міжнародному рівні переглядають плани надання екстреної підтримки та заспокоєння населення, яке побоюється ядерної ескалації.
Повідомляється, що одного з чиновників під час брифінгу запитали, чи буде вжито заходів, щоб запобігти паніці серед населення, якщо люди почнуть масово робити великі закупки або в страху тікати з міст, очікуючи на ескалацію після ймовірного "ядерного інциденту".
У статті наголошується, що кампанії з інформування громадськості та шкільні навчання щодо того, як вижити в ядерній війні, були характерними для часів холодної війни. Зокрема, йдеться про кампанію "Пригнись і накрийся" ("Duck and Cover") у США в 1950-х роках, кампанію "Захистити і вижити" ("Protect and Survive") у Великій Британії наприкінці 1970-х та про компанію "У кожного є шанс" ("Everyone has a chance") у Західній Німеччині на початку 1960-х років.
"Ці кампанії були предметом серйозної критики та пародій за їхнє припущення про те, що можна було б пережити масштабний ядерний конфлікт, хоча в такому разі основна увага має бути зосереджена на запобіганні громадській паніці через страх перед неконтрольованою ядерною ескалацією, яка може призвести до того, що великі міста стануть мішенню, – сказано в повідомленні.
Кейт Хадсон, генеральна секретарка Кампанії за ядерне роззброєння, заявила, що нинішнє "розсудливе планування" походить від кампанії "Захистити і вижити".
Нагадаємо: Reuters, посилаючись на заяву високопосадовця НАТО, повідомило, що якщо країна-агресор Росія піде на ядерний удар, такий крок, з великою ймовірністю, викличе "фізичну відповідь" з боку країн-союзників і, можливо, самого Північноатлантичного альянсу.
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...
Задума такий. Хто краще нищить ворога, безпілотниками зокрема, матиме більше засобів для нищення ворога - мультиплікаційний ефект. Тестова версія майданчика запрацює вже через місяць, де військові зможуть здійснити замовлення, а доставка здійснюватимет...