Захоплення Сєвєродонецька не гарантує РФ перемоги, вигідну лінію постачання вона втратила , - ISW

Захоплення російськими військами Сєвєродонецька може принести їм тактичний успіх, але істотно на хід війни не вплине. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України.

Аналітики відзначають, що Путін змусив своїх військових платити занадто велику ціну, штурмуючи Сєвєродонецьк, неспівмірну будь-якій реальній оперативній або стратегічній вигоді.

Але коли битва за Сєвєродонецьк закінчиться, незалежно від того, на чиєму боці знаходиться місто, російський наступ на оперативному і стратегічному рівнях, найімовірніше, досягне кульмінації, що дасть Україні шанс відновити контрнаступ на оперативному рівні, щоб відкинути армію РФ, йдеться в звіті.

Захоплення Сєвєродонецька дозволить Москві заявити, що РФ повністю вийшла на адмінкордон Луганської області. Хоча, відзначають експерти, це не принесе Росії ніякої іншої істотної військової або економічної вигоди.

В ISW підкреслили, що російські війська повністю руйнують місто, і, у випадку захоплення, будуть контролювати його руїни.

Взяття Сєвєродонецька може відкрити російську логістичну лінію постачання для підтримки операцій на заході. Водночас росіяни втратили набагато вигідніші шляхи під Ізюмом - почасти тому, що вони так сильно зосередилися на Сєвєродонецьку.

Є одна умова: ЗСУ здатні дістатися Херсона та відкинути війська РФ подалі від Харкова, - Волкер

вівторок, 28 червень 2022, 6:44

Колишній спецпредставник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки з питань України вважає, що українські військові здатні дістатися до Херсона та звільнити території навколо Миколаєва та Харкова. Збройним силам України невдовзі вдасться досягт...

Кремль попередили щодо ескалації навколо Калінінградської області: “Ми захищатимемо кожен дюйм Литви та інших країн Балтії", - генсек НАТО

вівторок, 28 червень 2022, 6:40

НАТО воюватиме "за кожен дюйм" території членів Альянсу, якщо Росія вторгнеться до країн Балтії. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передають Патріоти України. Він відповів на питання журналіста щодо реакції НАТО на можливе вторг...