
У Херсонській області російські окупанти незаконно утримували в полоні 14-річного підлітка. Віталія Мухарського вивезли з Киселівки до Херсона та кинули до підвалу апеляційного суду за те, що він просто фотографував спалену техніку окупантів. Про це повідомила "Медійна ініціатива за права людини". Як розповів сам хлопець, його тримали у темному приміщенні та майже не годували, передають Патріоти України.
За словами підлітка, його затримали 10 вересня. Тоді він разом з дядьком пішов подивитися на знищену техніку ворожої армії Росії. У цей момент неподалік їхав "Бобік" з російськими військовими. Це було у місті Киселівка, за 26 км від Херсона.
"Підійшли і кажуть: "Ви фотографуєте нашу техніку, значить, здаєте позиції. Зав’язали нам руки, досить туго, і силою закинули в машину", – сказав хлопець. Їх разом з дядьком привезли до Херсона, підлітка тримали у підвали в Херсонському апеляційному суді, разом з ним в одній кімнаті було щонайменше 13 осіб.
Декого з утримуваних періодично забирали на допити. Там людей катували і змушували проходити детектор брехні. Поверталися вони з побиттями. Часто хлопець бачив, як після цих допитів у людей текла кров. Перші чотири дні Віталія майже не годували. Росіяни приносили їжу лише для двох людей. Ймовірно, для тих, хто сидів найдовше. Ті з хлопчиком ділилися, але навіть їхні порції були мізерні.
"На п’ятий день мені дали дві ложки гречки і дві ложки макаронів. Годували один раз на день", – пригадує Віталій. Після підвалу хлопця кілька днів тримали у душовій, а потім у архівній кімнаті.Оккупанти погрожували, що посадять його у тюрму та відвезуть у Росію.
Весь цей час батьки не знали, де перебуває їхній син. Дитину відпустили майже через 2 тижні – 22 вересня. На історію відреагував Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Він наголосив, що історія 14-річного Віталія його стривожила.
"Росія такими діями порушує міжнародне гуманітарне право, а саме Женевську конвенцію стосовно цивільного населення України, вчиняючи воєнний злочин", – наголосив він у дописі на своєму каналі в Telegram.
У той час, як російське ППО покладається на зенітно-ракетні комплекси, які не здатні захистити москву, у ЗСУ на озброєнні з'являються нові комплекси. Можливо, вони використовуються на передовій вже три роки, знищили сотні цілей, але вперше про них стал...
Через атаки України окупований Крим масово залишають російські туристи та мешканці окупованого півострова, а також військові РФ та співробітники служб безпеки та представники окупаційної влади, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту...